StoryEditor

Kuhn TDP 1000: rozdrabniacz do pielęgnacji sadów

Nowa seria rozdrabniaczy TDP 1000 o szerokości roboczej do 2,25 m uzupełnia ofertę firmy Kuhn w zakresie pielęgnacji sadów.
09.05.2023., 12:17h

Modele serii TDP 1000 przeznaczone są do intensywnego rozdrabniania dużych ilości gałęzi. Seria obejmujr 4 modele o szerokości roboczej od 1,60 do 2,25 m. Celem producenta było stworzenie maszyny, która bez trudu upora się z rozdrabnianiem gałęzi w dużych ilościach i o średnicy nawet do 12 cm. Poza tym może pracować w trawie i rozdrabniać krzewy. Zdaniem producenta - tak pokaźna zdolność rozdrabniania pozwala na bezproblemową pracę w sadach, plantacjach borówek i innych krzewów. Wytrzymałość zapewnia dwupłaszczowa obudowa o przekroju prostokątnym wykonana z wysokowytrzymałej stali.

Solidny rotor

Rotor XP TDP serii 1000 ma dużą średnicę, 510 mm, a karbowane noże mogą pracować dwustronnie i obracać się o 360 stopni, co zapobiega ich uszkodzeniu przy uderzeniu. W połączeniu z dwoma przeciwostrzami uzyskuje się dobrą jakość rozdrabniania i szybki oraz pełny rozkład nawet najbardziej zdrewniałych gałęzi.

image

Rotor XP TDP serii 1000 ma dużą średnicę, 510 mm, a karbowane noże mogą pracować dwustronnie i obracać się o 360 stopni, co zapobiega ich uszkodzeniu przy uderzeniu.

FOTO: Kuhn

Unikalny napęd

Rozdrabniacz TDP serii 1000 wyposażony jest w pięciorzędowy pas Agripower. Centralna przekładnia wyposażona jest w podwójne, wolne koło umożliwiające sprzęganie maszyny z przodu lub z tyłu ciągnika z napędem wstecznym. Zapewnia ona lepsze przeniesienie mocy, co pozwala na zaczepienie do ciągników o mocy do 150 KM. Kuhn zapewnia, że niezawodność i minimalne wymagania dotyczące obsługi z pewnością pozwolą sadownikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kuhn

21. maj 2024 06:16