StoryEditor

Kuhn – nowy rozdrabniacz BFP 320

Model z oznaczeniem BFP 320 o szerokości roboczej 3,2 m stanowi uzupełnienie oferty rozdrabniaczy rolniczych marki Kuhn.
26.06.2023., 16:00h

Odbiorcami są producenci ziemniaków, a także gospodarstwa ekologiczne, którym zależy na ograniczaniu zużycia środków chemicznych. Jest alternatywnym rozwiązaniem dla chemicznych zabiegów desykacji ziemniaków. Może być również stosowany przed defoliantem, aby zwiększyć jego skuteczność.

Wewnętrzne osłony

Rozdrabniacz jest przystosowany do roślin uprawianych w rzędach, dzięki specjalnej konstrukcji noży, która zapobiega ich blokowaniu. Ponadto, można go dostosować do różnych rozstawów rzędów (75 cm lub 80 cm). Wewnętrzne osłony kierują resztki pożniwne między redliny, aby ułatwić zbiór. Szybkoobrotowy rotor (1758 obr./min) o średnicy zewnętrznej 647 mm ma dużą siłę zasysania, dzięki czemu radzi sobie z dużymi ilościami resztek liści ziemniaków.

image
W standardzie maszyna ma przeciwnoże i przykręcaną blachę, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia dokładne rozdrabnianie.
FOTO: Kuhn

Opcjonalne koła dogniatające

W standardzie maszyna ma przeciwnoże i przykręcaną blachę, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia dokładne rozdrabnianie. Koła podporowe wyposażone we wskaźnik wysokości roboczej mają duży zakres zmiany wysokości. Dostęp do noży w celu ich sprawdzenia lub wymiany jest ułatwiony dzięki otwieranej tylnej osłonie. Opcjonalne koła dogniatające można zamontować – celu lepszego zagęszczania redlin – tak aby światło słoneczne nie przedostawało się do ziemniaków. Opcjonalnie dostępny jest również zestaw do jazdy po drogach.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kuhn

19. czerwiec 2024 00:57