StoryEditor

Kubota przedstawia elektryczny pojazd autonomiczny sterowany sztuczną inteligencją na targach CES 2024

Na trwających od wczoraj największych targach nowoczesnych technologii CES 2024 w Las Vegas, Kubota przedstawiła nowy autonomiczny pojazd koncepcyjny z napędem elektrycznym. Gdzie znajdzie zastosowanie ciągnik sterowany przez sztuczną inteligencję?
10.01.2024., 14:36h

Autonomiczny ciągnik elektryczny Kubota sterowany sztuczną inteligencją

Wczoraj w mediach społecznościowych Kubota Corporation pojawiło się zdjęcie nowego pojazdu autonomicznego tej marki. Koncepcyjna maszyna jest prezentowana na trwających od 9 do 12 stycznia 2024 targów nowoczesnych technologii CES odbywających się w Las Vegas w USA. Do jakich prac przeznaczone jest nowa maszyna marki Kubota?

Co wiemy o Kubota New Agri Concept?

Kubota nie podaje na razie zbyt wielu informacji. Wiemy, że pojazd wyposażony będzie w napęd elektryczny, ale nie będzie miała kabiny. Rolę operatora ma przejąć sztuczna inteligencja, więc pojazd będzie poruszał się po polu autonomicznie. Z informacji, jakie można wyczytać miedzy wierszami, nowy projekt Kuboty przeznaczony jest dla gospodarstw małoobszarowych, do wykonywania prac na małych parcelach.

- Wraz z ewolucją technologii rozwijamy również nasze produkty. New Agri Concept, to w pełni elektryczny, wielofunkcyjny pojazd, który w tym tygodniu przedstawiamy na targach CES 2024 w Las Vegas. Zamiast kierowcy pojazdem steruje sztuczna inteligencja. Gdy połączymy technologię prowadzenia autonomicznego ze sztuczną inteligencją, otrzymamy większe możliwości praktycznych rozwiązań do zarządzania małym gospodarstwem bez kiwnięcia palce – czytamy w mediach społecznościowych Kubota Corporation.

Technologia Kubota w służbie rolnictwu

Zdaniem włodarzy koncernu Kubota, rolą technologii jest pokazywanie nowych możliwości, przez tworzenie nowoczesnych rozwiązań.

- New Agri Concept jest jednym z kroków w naszej ewolucji, aby stać się dostawcą nowoczesnych rozwiązań. Każdy rolnik potrzebuje innej wielkości maszyn. Chociaż wkraczamy na nowe terytoria, będziemy nadal dostarczać szereg produktów dostosowanych do unikalnych potrzeb naszych klientów – komentuje Kubota Corporation.

opr. aj

18. maj 2024 15:33