StoryEditor

Kubota od 50 lat w Europie

Europa stanowi dla koncernu jeden z trzech strategicznych regionów, obok Azji i Ameryki Północnej.
21.01.2024., 20:00h

Od momentu pojawienia się na Starym Kontynencie Kubota dąży do stworzenia sieci handlowej, w której wzajemne zaufanie z partnerami handlowymi i dystrybutorami stanowi klucz do rozwoju w tak konkurencyjnym środowisku biznesowym jak europejskie. Z czasem Kubota stała się jedną z wiodących marek w dziedzinie budownictwa, pielęgnacji terenów zielonych i rolnictwa.

Po ustanowieniu pierwszego europejskiego oddziału we Francji w 1974 roku, Kubota kontynuowała ekspansję w Europie, tworząc oddziały w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Polsce i Turcji, aby wspierać rozwój tych rynków. Obecnie firma zatrudnia około 5000 pracowników, a liczba lokalnych partnerów handlowych obejmuje 1300 dealerów i dystrybutorów.

Europejskie centra badawcze i dystrybucyjne

Aby lepiej służyć klientom i zagwarantować im większą bliskość i szybkość reakcji, Kubota Europe utworzyła struktury, które są bliżej europejskich nabywców.

► Centrum Innowacji w Europie (ICE) promuje koncepcję otwartego modelu innowacyjnego i przyspiesza rozwój nowych produktów.

► Centrum badawcze KRDE, ośrodek badawczo-rozwojowy z siedzibą we Francji, działa w zgodzie z potrzebami głównych rynków - w celu opracowania nowych, wydajnych i skutecznych modeli ciągników, które odpowiadają specyficznym potrzebom upraw, warunków polowych i procesów pracy europejskich rolników.

► Dwa europejskie centra dystrybucji - NEDC w Alblasserdam (Holandia) i SEDC w Cavaillon (Francja) – oznaczają rozwinięcie potencjału montażowego i systemu logistycznego dla Europy, umożliwiając marce Kubota szybsze dostarczanie produktów.

► Europejskie centrum logistyczne o powierzchni 22 000 m2 z siedzibą w północno-wschodniej Francji dystrybuuje części zamienne w Europie, gwarantując lepszą dostępność, szybkość reakcji i szybsze dostawy.

► Całość uzupełniają fabryki Kubota w Europie: Kubota Farm Machinery, fabryka ciągników założona na północy Francji w 2015 roku oraz Kubota Baumaschinen GmbH, fabryka maszyn budowlanych w Zweibrücken w Niemczech, założona w 1989 roku.

image

Po ustanowieniu pierwszego europejskiego oddziału we Francji w 1974 roku, Kubota kontynuowała ekspansję w Europie. Fot. Jan Józefowicz

FOTO:

Z Osaki do Europy

Co więcej, w 2012 roku Kubota przejęła Kverneland Group, wiodącą firmę zajmującą się narzędziami maszynami towarzyszącymi i wydajnymi rozwiązaniami rolniczymi, co pozwoliło marce Kubota rozwinąć i silnie odznaczyć swoją obecność w sektorze rolniczym w Europie. W ostatnich latach doszło do innych przejęć głównych graczy w Europie, takich jak Pulverizadores Fede czy Gianni Ferrari, co dało firmie Kubota możliwość oferowania klientom bardziej kompleksowych i kompletnych rozwiązań.

Warto dodać, że przedsiębiorstwo, założone przez Gonshiro Kubota w 1890 roku w japońskim mieście Osaka, wyróżnia się nie tylko innowacyjnymi i zaawansowanymi produktami, ale także stało się wiodącym dostawcą całościowych rozwiązań. Co więcej, silniki Kubota okazały się preferowanym źródłem mocy dla wielu klientów OEM w Europie.

Oddany zespół i lojalni klienci

– Świętując 50-lecie Kubota w Europie, mam zaszczyt wyrazić uznanie dla wytrwałości i innowacyjności, które zdefiniowały naszą podróż. Jako prezes Kubota Holding Europe wyrażam moją głęboką wdzięczność naszemu oddanemu zespołowi i lojalnym klientom, dealerom, dystrybutorom i partnerom w regionie. Ten kamień milowy podkreśla nie tylko nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale stanowi także zapowiedź kolejnych ekscytujących rozdziałów, które wspólnie napiszemy w nadchodzących latach. Tegoroczny jubileusz to podsumowanie 50 lat doskonałości i celebracja tego, co przed nami – powiedział Yasukazu Kamada, prezes Kubota Holding Europe.

Historia firmy sięga 1890 r.

Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 50 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2022 roku przychody w wysokości 20,4 miliarda dolarów.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Kubota

27. maj 2024 20:20