StoryEditor

Kto zdobędzie Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym?

Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy informacje, jak przystąpić do tych zmagań przewidzianych dla młodzieży i szkół ponadpodstawowych, a więc do dzieła.
23.03.2023., 08:00h

Uczniowie szkół rolniczych oraz klas o profilu rolniczym po raz kolejny zmierzą się w prestiżowym konkursie o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. A jest o co walczyć, bo wygrana to nie tylko honorowe tytuły, ale także cenne nagrody! Do zdobycia gadżety, sprzęt elektroniczny, np. dron DJ i kamera GoPro, czy pełna przygód wycieczka dla uczniów i opiekunów szkolnych na targi Agritechnica 2023 w Hanowerze.

Sposoby na inteligentnie zarządzanie gospodarstwem

Specjalistyczne aplikacje i platformy dla rolników to łatwo dostępne narzędzia, pozwalające na efektywne zarządzanie gospodarstwem bez wychodzenia z domu. Prym wiodą drony do mapowania pól, czy sygnał satelitarny do skanowania gleby, obrazowania i obliczania potencjalnego plonowania. Połączenie doświadczeń i możliwości nowoczesnych technologii przynosi istotne korzyści.

Z kolei młodzież ma naturalną ciekawość świata, więc z przyjemnością angażuje się we wszelkiego rodzaju inicjatywy. Zainteresowanie informatyką, zdobywanie wiedzy dotyczącej rolnictwa precyzyjnego oraz łączenie doświadczeń starszych pokoleń z obecnym postępem technologicznym to skarbnica pomysłów i możliwości.

Organizatorzy mistrzostw

W tym roku szkoły znów mogą powalczyć o tytuł Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Organizatorami konkursu są następujące firmy: 365FarmNet, Agrocom Polska, Claas Polska, Michelin, a od tego roku także Horsch, Kuhn, Väderstad i Agrosimex. To topowe marki, dla których innowacyjne rozwiązania i technologie, związane z rolnictwem precyzyjnym są na porządku dziennym. Całość odbędzie się pod honorowym patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tak było...

Poprzednie zmagania zakończyły się dużym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 120 szkół i ponad 1000 uczestników. Dzięki atrakcyjnej formie, uczniowie mogli uzyskać wartościową i przydatną wiedzę z zakresu rolnictwa precyzyjnego od specjalistów w tej dziedzinie, a następnie sprawdzić się podczas trzech rund konkursowych. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięskie szkoły i najlepszych uczestników, którzy zgarnęli nagrody.

... tak będzie: Puchar Polski w wersji online

W tym roku konkurs o Puchar Polski odbędzie się online. Może wziąć w nim udział nieograniczona ilość uczniów ze szkoły rolniczej lub klasy o takim profilu. Warunkiem jest zgłoszenie przez nauczyciela, dyrektora lub pracownika danej szkoły, grupy minimum 6 osób z jednej placówki. W klasyfikacji końcowej sumuje się wynik sześciu najlepszych reprezentantów grupy. To oni przechodzą do kolejnych etapów konkursu. Puchar Polski wyłoni pięć szkół z najwyższą punktacją po podsumowaniu wszystkich trzech rund, ale też indywidualnie – Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym.

image

Uczniowie szkół rolniczych oraz klas o profilu rolniczym po raz kolejny zmierzą się w prestiżowym konkursie o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym.

FOTO: 365FarmNet

Cenne nagrody

Warto powalczyć o ten tytuł nie tylko ze względu na jego wagę i prestiż, bo do wygrania są cenne nagrody. Pięć zwycięskich szkół otrzyma zaproszenie na kompletnie przygotowaną i opłaconą wycieczkę na targi Agritechnica 2023 w Hanowerze dla grupy uczniów i nauczycieli. Laureaci Pucharu Polski – dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami – nagrody rzeczowe o wartości nawet 2000 zł, w tym kamerę GoPro czy drona DJI.

Szczegóły dotyczące Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na tej stronie

Kalendarium wydarzenia

marzec/kwiecień 2023 — zgłoszenia do konkursu do 03.04.2023 do godz. 23:59

wykład edukacyjny 1 — 05.04.2023

wykład edukacyjny 2 – 12.04.2023

I runda konkursowa –termin: 19.04.2023

wykład edukacyjny 3 – 26.04.2023

wykład edukacyjny 4 – 10.05.2023

II runda konkursowa –termin: 17.05.2023

wykład edukacyjny 5 – 24.05.2023

wykład edukacyjny 6 – 31.05.2023

wykład edukacyjny 7 – 07.06.2023

III runda konkursowa –termin: 14.06.2023

opr. Jan Józefowicz, źródło: 365FarmNet

23. czerwiec 2024 06:12