StoryEditor

Kto i dlaczego ozłocił Pöttingera?

Nie od dziś wiadomo, że Pöttinger specjalizuje się m.in. w sprzęcie do zbioru zielonek. Jak przystało na mistrza, zdobył cenną nagrodę na targach Agraria w Wels.

25.11.2022., 17:00h

Pöttinger opracował aplikację Harvest Assist, która pozwala zoptymalizować zbiór traw przeznaczonych do zakiszania, w tym monitorować pracę sprzętu na wielu polach.

W zaledwie kilku krokach można stworzyć obszary i przypisać je do poszczególnych pojazdów. Pola do zbioru i ich status są wyświetlane tak, że kierowca ciągnika z przyczepą zbierającą może natychmiast zobaczyć, na których polach już zakończono koszenie i ruszyć właśnie w to miejsce. Poza tym dobrze widać ile zostało jeszcze do zebrania, co ułatwia organizację zbioru.

Łatwa kontrola zbioru zielonek

Aplikacja Harvest Assist jest dostępna dopiero od wiosny 2022 roku, a już zdobyła nagrodę za innowacyjność pod nazwą Agrarfuchs 2022 w kolorze złotym, które przyznało grono ekspertów z targów Wels i Austriacka Gazeta Rolnicza. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 listopada 2022 r. na największych targach rolniczych Agraria w Wels. Aplikację Harvest Assist nagrodzono za przejrzyste monitorowanie i prostą kontrolę zbioru traw na kiszonkę.

opr. Jan Józefowicz

fot. firmowe

21. maj 2024 06:46