StoryEditor

Krampe – czym zaskakuje nowa wywrotka rolnicza ProBody?

Po raz pierwszy można ją było zobaczyć na targach Agritechnica 2023 na stoisku firmy Krampe Fahrzeugbau GmbH
06.07.2024., 15:07h

Producent wyjaśnia, że ProBody 760, to nowe, innowacyjne uzupełnienie oferty w segmencie wywrotek rolniczych. Ten model ma całkowicie spawaną wannę o wysokości 2 m. Zdaniem producenta – to wynik pracy projektantów firmy Krampe, którzy zgodnie z mottem "next level body tipper" – nową przyczepę wznieśli na całkiem nowy, wyższy poziom. Stworzyli oni pojazd zoptymalizowany pod względem pojemności. – Ważne było dla nas, aby nie sugerować się i nie ograniczać do już istniejących modeli, ale dać naszym konstruktorom swobodę stworzenia czegoś zupełnie nowego – mówi Helmut Hövelmann, sales manager Krampe Fahrzeugbau GmbH.

image
Wystarczy na nią spojrzeć, aby dostrzec nowe standardy w wyglądzie i konstrukcji tych nowoczesnych wywrotek
FOTO: Krampe

Czym zaskakuje wywrotka ProBody?

Wystarczy na nią spojrzeć, aby dostrzec nowe standardy w wyglądzie i konstrukcji tych nowoczesnych wywrotek. Stabilność dwumetrowej wanny osiągnięto dzięki opatentowanemu składaniu burt i całkowicie przeprojektowanej ramie wzmocnionej profilami wycinanymi laserowo. Takie rozwiązania konstrukcyjne nie tylko znacznie zwiększyły stabilność przyczepy, ale też pozwoliły na zmniejszenie masy własnej pojazdu. Ze standardowymi oponami 650/55 R26,5 waży ona 8060 kg. Co więcej, konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem automatycznego spawania z wykorzystaniem robotów.

Choć masa jest mniejsza, ale pojemność transportowa większa

Warto wspomnieć tu również o nachylonej do przodu ścianie frontowej z panoramicznym oknem. To dzięki niej oraz swojej zoptymalizowanej konstrukcji, ProBody zapewnia większą pojemność transportową przy jednoczesnej mniejszej masie własnej. Nachylenie przedniej ściany ułatwia też zsuwanie się ładunku, zapewniając tym samym szybszy i bezpieczniejszy rozładunek. Hydrauliczna tylna klapa uzupełnia konstrukcję wanny i poprawia funkcjonalność przyczepy. Między innymi te aspekty sprawiły, że nowa wywrotka, zaprezentowany na wystawie w Hanowerze w opcji z maksymalnym możliwym rozmiarem opon 710/55 R34, wzbudził spore zainteresowanie zwiedzających.

Nowe rozwiązania dla rolnictwa

ProBody 760 to wynik zaangażowania firmy Krampe Fahrzeugbau GmbH w tworzenie nowych rozwiązań dla rolnictwa – w tym możliwości transportu dużych ilości materiału. – ProBody 760 łączy w sobie wymiary przyczepy do transportu pasz objętościowych z łatwością obsługi klasycznej wywrotki – dodaje Helmut Hövelmann. Dzięki podstawowej pojemności 34,3 m3, którą można zwiększyć do 40,0 m3 za pomocą dodatkowych, 30-cm nadstawek do transportu kiszonki, wywrotka typu tandem oferuje znaczną ładowność.

image
Wywrotka ProBody 760 ma się czym pochwalić
FOTO: Krampe

Wytrzymała stal S700

Jeśli chodzi o dobór materiałów, w górnej części skorupy, zakończonej wyginaną koroną ramy z nachyleniem spadku, firma Krampe zastosowała drobnoziarnistą stal S700 o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, natomiast w dolnej części zastosowano stal S355. W obu przypadkach blachy mają grubość4 mm. Są one spawane laserowo, co charakteryzuje produkty Krampe i gwarantuje ich jakość oraz trwałość.

Nowy model rolniczej wywrotki jest dowodem na to, że firma Krampe Fahrzeugbau GmbH pozostaje wierna swojej misji i jednocześnie zobowiązaniu - do zaspokajania potrzeb rolnictwa przez innowacyjne podejście i ciągły rozwój produktów.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Krampe Fahrzeugbau GmbH

19. lipiec 2024 02:44