StoryEditor

Kramp otworzył pierwszy sklep Powered by Kramp na Podkarpaciu!

Wieloletnia strategia firmy Kramp opiera się przede wszystkim na wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz powiększaniu sieci sklepów Powered by Kramp. Niedawno otwarto pierwszy tego typu obiekt na Podkarpaciu, ale plany są o wiele ambitniejsze…
02.08.2023., 13:00h

Holenderski dostawca części zamiennych ma w Polsce już ponad 70 sklepów pod szyldem Powered by Kramp. Stworzył tym samym największą w naszym kraju sieć sklepów rolniczych. Jednak jak dotąd żadnego z nich nie było na Podkarpaciu. Zmieniło się to pod koniec lipca się za sprawą Sylwii i Krzysztofa Figiela.

image

Sylwia i Krzysztoł Figiela wraz z jackiem Gburem uroczyście przecinają wstęgę, otwierając pierwszy na Podkarpaciu sklep Powered by Kramp w Radymnie.

FOTO: Artur Jakubek

Kramp wkracza na Podkarpacie

Kolejny sklep rolniczy Powered by Kramp został otwarty 29 lipca 2023 roku w miejscowości Radymno. To strategiczne dla firmy Kramp krok, ponieważ jest to pierwszy tego typu obiekt na Podkarpaciu. Właścicielem obiektu jest małżeństwo – Sylwia i Krzysztof Figiela, którzy od lat działają w branży rolniczej prowadząc skup zbóż oraz firmę usługową.

Powered by Kramp w Radymnie

- Sklep z częściami zamiennymi prowadzimy od 2 lat. Choć już wcześniej chcieliśmy otworzyć sklep franczyzowy pod marką Grene, nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego obiektu na wynajem. Postanowiliśmy zatem kupić działkę i wybudować własny lokal – stwierdził Krzysztof Figiela.

{embed-gallery-1_class}{embed-gallery-1}387158{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387157{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387159{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387160{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387161{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387162{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387163{/embed-gallery-1}{embed-gallery-1}387164{/embed-gallery-1}{/embed-gallery-1_class}

Sklep Figielów w Radymnie

Sprzedaż części zamiennych do maszyn rolniczych, leśnych i budowlanych to uzupełnienie oferty kierowanej do wieloletnich klientów Państwa Figielów.

- Poza tym dzięki sklepowi mamy nieustanny kontakt z rolnikami, a przez codzienne rozmowy poznajemy ich wszystkie problemy. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej z nimi współpracować - mówi Krzysztof Figiela.

Powierzchnia wystawowa sklepu w Radymnie ma 350 m2, a oprócz niej jest jeszcze magazyn, gdzie m.in. zakuwane są węże hydrauliczne.

image

Powierzchnia wystawiennicza sklepu w Radymnie wynosi ok. 350 m2. oprócz tego jest magazyn wyposażony w zakuwarkę węży hydraulicznych.

FOTO: Artur Jakubek
image

Powierzchnia wystawiennicza sklepu w Radymnie wynosi ok. 350 m2. oprócz tego jest magazyn wyposażony w zakuwarkę węży hydraulicznych.

FOTO: Artur Jakubek
image

Powierzchnia wystawiennicza sklepu w Radymnie wynosi ok. 350 m2. oprócz tego jest magazyn wyposażony w zakuwarkę węży hydraulicznych.

FOTO: Artur Jakubek

To nowoczesny sklep z dużą powierzchnią wystawową, gdzie każdy może obejrzeć towar zanim go kupi. Pracownicy sklepu zawsze doradzą i pomogą w odpowiednim doborze części – mówi Sylwia Figiela.

Choć obecnie głównymi klientami są rolnicy, coraz częściej w sklepie pojawiają się lokalne firmy świadczące usługi komunalne, leśne, budowlane czy transportowe.

Jednym z powodów, który przemawia za współpracą z firmą Kramp jest cykl szkoleń dla naszych pracowników. Dzięki temu poszerzają swoją wiedzę i są coraz lepszymi fachowcami – podsumował Krzysztof Figiela.

image

Na otwarciu sklepu Powered by Kramp byli obecni właściciele, pracownicy firmy Kramp i lokalni politycy.

FOTO: Artur Jakubek

Dlaczego Kramp otworzył sklep na Podkarpaciu?

W połowie czerwca dyrektor zarządzający Kramp Polska, Jacer Gdur przy okazji otwarcia pierwszego na świecie Centrum Rolniczego Powered by Kramp ogłosił nową strategię firmy. Dostawca części za cel stawia sobie wdrażanie nowoczesnych technologii, a także rozwój sieci dystrybutorów.

- Chcemy, aby nasze sklepy pojawiły się tam, gdzie nas jeszcze nie ma. Od lipca trwają prace budowlane i w czerwcu przyszłego roku w Mielcu na Podkarpaciu powstanie drugie Centrum Rolnicze Powered by Kramp. Naszpikowane technologią Centrum pokazuje, że rolnictwo to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu w szczególności w naszym kraju. Wierzymy, że w ciągu 2-3 lat na Podkarpaciu przybędzie kilkadziesiąt sklepów pod naszą marką – tak niedaleką przyszłość kreśli Jacek Gbur.

Choć Kramp znany jest przede wszystkim jako dostawca części do maszyn rolniczych, ten asortyment stanowi ok. połowy z pół miliona dostępnych elementów. Drugą połowę portfolio firmy stanowią części, narzędzia i urządzenia do ogrodu oraz branży leśnej. Na Podkarpaciu jest ok. 400 firm działających w sektorze leśnym, więc obecność Krampa w tym rejonie Polski jest naturalnym kierunkiem rozwoju sieci dystrybucji.

image

Sylwia i Krzysztoł Figiela zapraszają do nowo otwartego sklepu Powered by Kramp w Radymnie.

FOTO: Artur Jakubek

Skąd wywodzi się Kramp?

Kramp to największy w Europie dostawca części zamiennych dla rolnictwa, który zaopatruje również sektor ogrodniczy i leśny. Mająca swe korzenie w Holandii rodzinna firma jest na rynku od ponad 70 lat. W Polsce roczne obroty firmy Kramp sięgają 100 mln euro.

dr inż. Artur Jakubek

24. maj 2024 04:52