StoryEditor

Konkurs "Student na medal" – druga edycja

Trwa druga edycja konkursu "Student na Medal". Dostępność pierwszego testu została wydłużona do 26 maja br.
11.05.2024., 11:00h

Organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która już od kilkunastu lat organizuje podobne konkursy dla mechaników maszyn rolniczych i uczniów szkół średnich kształcących się w zawodzie serwisanta maszyn.

Tegoroczny konkurs "Student na medal" jest drugą edycją tego konkursu, który przeznaczony jest dla studentów kierunków technicznych, związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń systemów mechatronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn rolniczych.

image
W konkursie „Student na medal”, sprawdzane będą umiejętności teoretyczne i praktyczne studentów w zakresie wiadomości o budowie i naprawach maszyn roboczych.
FOTO: PIGMiUR

Umiejętności teoretyczne i praktyczne

Celem konkursu jest zachęcenie studentów do aktywnego rozwoju i kreatywnego podejścia do zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną, oraz promowanie umiejętności studentów związanych z kształceniem dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. W realizowanym projekcie konkursu "Student na medal", sprawdzane będą umiejętności teoretyczne i praktyczne studentów w zakresie wiadomości o budowie i naprawach maszyn roboczych.

Bezdyskusyjny sukces

Warto dodać, że laureat pierwszej edycji, która odbyła się w 2022 r., wziął udział w międzynarodowych zawodach EuroSkills w Gdańsku w 2023 roku, na których zając 3 miejsce. Był to wielki sukces organizatora, ale przede wszystkim uczestnika, który miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z całej Europy. Sukces jaki osiągnął jest bezdyskusyjny i jest ważnym punktem w jego rozpoczynającej się karierze zawodowej.

image
10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online weźmie udział w finale na Agro Show w Bednarach w dniach 20-22 września.
FOTO: PIGMiUR

Konkurs składa się z dwóch etapów

Etap I: Cześć online składająca się z 3 testów. Aby je rozwiązać należy zarejestrować się na stronie www.studentnamedal.agroshow.pl i wypełnić pierwszy test. Rejestracja i wypełnienie pierwszego testu będzie możliwe do 26 maja br. Kolejne testy dostępne będą w terminach: do 26 maja 2024 r oraz od 27 maja 2024 r. do 14 czerwca 2024 r. Każdy z testów składa się z 20 pytań, a czas na jego rozwiązanie to 20 minut.

Etap II: 10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online weźmie udział w finale, który odbędzie się podczas wystawy Agro Show w Bednarach w dniach 20-22 września. Finał składać się oraz zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych.

Nagrody dla zwycięzców

Na zwycięzców finału czekają atrakcyjne nagrody pieniężne:

- 1 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 7000 zł brutto

- 2 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł brutto

- 3 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł brutto

Zawody EuroSkills w Danii

Laureaci konkursu w listopadzie br. wezmą udział w zawodach SkillsPoland, będących eliminacjami do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych EuroSkills, który odbędzie się jesienią 2025 roku w Danii. Więcej informacji na stronie: www.studentnamedal.agroshow.pl

oprac. Jan Józefowicz, źródło: PIGMiUR

24. maj 2024 03:22