StoryEditor

Koncern CNH otworzył nową linię produkcyjną elektrycznych ładowarek kołowych w Lecce

Prezentując nowy model zaprojektowany i wyprodukowany we włoskim zakładzie w Lecce, CNH Industrial otworzyło także nową linię produkcyjną kołowych ładowarek elektrycznych. To kolejny krok w kierunku elektryfikacji maszyn budowlanych i rolniczych.
08.07.2024., 18:00h

Włoska produkcja na światowe rynki koncernu CNH

Nowa elektryczna ładowarka kołowa CNH będzie dostępna pod markami Case IH (jako model 12EV) oraz New Holland (jako model W40X). To trzeci elektryczny model w ofercie koncernu, uzupełniający istniejącą gamę minikoparek elektrycznych. Maszyna trafi na rynki globalne, odpowiadając na zapotrzebowanie zarówno w sektorze budowlanym, jak i rolniczym.

image
Koncern CNH wprowadza kolejny model elektrycznej ładowarki kołowej, która będzie występowała pod marką Case IH oraz New Holland.
FOTO: firmowe

Jakie korzyści dla rolników oferują ładowarki elektryczne?

Elektryczne ładowarki kołowe oferują rolnikom szereg istotnych zalet. Po pierwsze mogą pracować w zamkniętych przestrzeniach, ponieważ nie emitują spalin. Umożliwia to bezpieczną pracę w stodołach, oborach i innych budynkach gospodarczych.

image
Nowa linia produkcyjna ładowarek elektrycznych koncernu CNH została otwarta w czerwcu 2024 roku w fabryce we włoskim Lecce.
FOTO: firmowe

Po drugie, cisze silniki elektryczne ograniczają stres zwierząt hodowlanych, co jest szczególnie ważne w gospodarstwach mlecznych i w hodowli drobiu. Kołowe ładowarki elektryczne mają również niskie koszty eksploatacji – zwłaszcza, jeśli w gospodarstwie jest instalacja fotowoltaiczna lub inne źródło energii odnawialnej. Poza tym, tzw. zeroemisyjność pomaga rolnikom spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy środowiskowe.

Warto podkreślić, że ładowarka elektryczna umożliwia pracę w nocy bez zakłócania spokoju domowników czy okolicznych mieszkańców.

Jakie parametry ma elektryczna ładowarka kołowa koncernu CNH?

Akumulatory w nowym modelu elektrycznej ładowarki kołowej wprowadzanym przez koncer CNH wystarczają na 3 do 6 godzin pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście zależy od rodzaju wykonywanych prac. Szybka ładowarka pozwala w ciągu godziny naładować akumulator od 20 do 80%, Dzięki temu, według zapewnień producenta, maszyną będzie można pracować wydajnie przez cały dzień roboczy, a także w nocy.

image
Koncern CNH wprowadza kolejny model elektrycznej ładowarki kołowej, która będzie występowała pod marką Case IH oraz New Holland.
FOTO: firmowe

Na czym skupili się inżynierowie CNH podczas projektowania ładowarki elektrycznej?

Inżynierowie CNH skupili się na optymalizacji masy maszyny, co przyczyniło się do poprawy jej wydajności i stabilności. Zastosowano również elektrohydrauliczne sterowanie, co ma zwiększyć precyzję ruchów roboczych.

Rozwój zakładu CNH w Lecce

Wprowadzenie nowego modelu elektrycznego ładowarki kołowej jest częścią szerszej strategii rozwoju zakładu CNH w Lecce. Fabryka, która niedawno obchodziła 50-lecie działalności, przeszła znaczące modernizacje, w tym instalację nowej lakierni i systemu fotowoltaicznego, co wpisuje się w trend zrównoważonej produkcji. Koncern informuje również, że prezentują nową maszynę, otworzył jednocześnie nową linię produkcyjną elektrycznych ładowarek kołowych.

opr. aj

18. lipiec 2024 18:27