StoryEditor

Kompaktowy Leeb CS marki Horsch

Horsch nie ustaje we wprowadzaniu nowych rozwiązań w swoim asortymencie. W tym mieści się Leeb CS, będący inauguracją opryskiwaczy zawieszanych na TUZ ciągnika.

17.10.2022., 17:00h

To rozwiązanie może być szczególnie interesujące dla odbiorców, którzy ze względu na specyficzne potrzeby lub strukturę swoich gospodarstw nie potrzebowali dotąd opryskiwaczy zaczepianych lub samobieżnych. Model Leeb CS adresowany jest do rolników i ogrodników, którzy szukają bardziej kompaktowej maszyny.

Opryskiwacze do różnych potrzeb

Dzięki opryskiwaczom Leeb CS firma poszerza swoje portfolio, ale nie rezygnuje z innych rozwiązań i znanych już modeli dostosowanych do różnych potrzeb. Opryskiwacz polowy Leeb CS (Compact Sprayer) mocowany na TUZ ciągnika tworzy kompaktową i spójną całość. Jest interesujący przede wszystkim w gospodarstwach z dużą liczbą małych pól.

Aktywne sterowanie belką

Dzięki różnym rozwiązaniom technicznym, np. aktywnemu sterowaniu belką Boom Control i wielu opcjom adaptacyjnym pozwala dopasować sprzęt do potrzeb gospodarstwa. Horsch proponuje aktywną kontrolę belki w opryskiwaczu zawieszanym na TUZ. Są tu również inne komponenty ze znanych opryskiwaczy zaczepianych, w tym ciągłe czyszczenie wnętrza, CCS Pro, rozwadniacz itp. Warto zwrócić uwagę na to, że w nowym opryskiwaczu Leeb CS rozstaw rozpylaczy wynosi 25 cm. Przy maksymalnej pojemności zbiornika 2200 litrów zapewnia dużą wydajność.

Producent wskazuje również na łatwość obsługi, co objawia się m.in. tym, że opryskiwacz można szybko podłączyć za pomocą nowego trójkąta sprzęgającego i w pełni hydraulicznemu napędowi pomp. Wszystkimi funkcjami steruje się za pomocą okien dialogowych Horscha znanych już z opryskiwaczy Leeb LT/GS.

opr. jj

27. maj 2024 22:12