StoryEditorAktualności

K&H Agrotech bez Fendta i Valtry! Kto zostanie nowym dealerem obu marek?

Koncern AGCO ogłosił zmiany w sieci dealerskiej marek Fendt i Valtra. Zobacz, czy dotyczy to także Twojego rejonu!
23.12.2022., 11:30h
Adam PłachtaAdam Płachta

Koniec roku to czas stawiania nowych wyzwań. Nie inaczej jest w przypadku AGCO, które ogłosiło właśnie zmiany w sieci sprzedaży ciągników marek Fendt i Valtra. Obejmą one Dolny Śląsk oraz województwa wschodniej i południowej Polski.

AGCO kończy współpracę z Agrima Maciejczyk i Agronom

Wraz z końcem czerwca 2023 roku, koncern kończy współpracę z dwoma dotychczasowymi dystrybutorami: Agrima Maciejczyk Sp. J. oraz Agronom Sp. z o.o. Do tego czasu obie firmy będą pełnoprawnymi Autoryzowanymi Partnerami Handlowymi AGCO. Zachowają w tym czasie wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umów dystrybucyjnych.

Nowy dealer marek Fendt i Valtra

Jednocześnie koncern ogłosił, że z dniem 1. stycznia 2023 roku rozpoczyna współpracę z nowym dealerem marek Fendt i Valtra. Jest nim Raiffeisen Waren Sp. z o.o., którego obszarem działalności, jako Autoryzowanego Partnera Handlowego, będzie część województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego oraz podlaskiego (powiat siemiatycki). Otwarcie siedziby w Rykach przewidziane jest na pierwszy kwartał 2023 roku i od tego momentu Raiffeisen rozpocznie działalność operacyjną w zakresie sprzedaży maszyn i części zamiennych, a także serwisowania. Łącznie z siedzibą główną, firma planuje budowę do 5 placówek.

image

Od 1. stycznia 2023 nowym dealerem Fendta i Valtry na Dolnym Śląsku jest Agroma Gorzów. Na południowym-wschodzie Polski nowym dealerem obu marek będzie Raiffeisen Warem.

FOTO: Artur Jakubek

K&H Agrotech bez marek Fendt i Valtra

Z końcem 2022 roku zmieni się również dealer AGCO na Dolnym Śląsku, gdzie koncern kończy współpracę z firmą K&H Agrotech. Od 1. stycznia 2023 roku ten rejon pod swoje skrzydła przejmie, obsługująca województwo lubuskie, Agroma Gorzów Sp. z o.o. W związku z tym firma z Gorzowa planuje dodatkowe inwestycje, tj. otwarcie nowego oddziału w okolicach Legnicy.

Szybka reakcja na potrzeby rolników

Jak podkreśla AGCO, zmiany w sieci dealerskiej Fendt i Valtra pozwolą lepiej reagować na potrzeby rolników i umożliwią silniejsze wsparcie regionów, których one dotyczą.

Artur Jakubek

fot. Jakubek

23. maj 2024 11:07