StoryEditor

Już jutro TRiLiada 2024 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu!

TRiLiada to coroczne święto techniki rolniczej organizowane w Katedrze Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, łączące naukę z dobra zabawą. Specjaliści z branży zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie rolnictwa precyzyjnego, a studenci rywalizować będą o puchar TRiLiady!
15.05.2024., 17:00h

Wydarzenie uświetnią prelekcje zaproszonych gości z branży rolniczej, przeplatane drużynowymi zmaganiami studentów.

Nowy wymiar rolnictwa - technologie 4.0 i agroroboty

TRiLiada 2024 skupia się na zagadnieniach związanych z najnowszymi technologiami, a hasło przewodnie to "Nowy wymiar rolnictwa – technologie 4.0 i agroroboty". Zaproszeni goście przedstawią prelekcje związane z Internetem Rzeczy, Big Data, technologiami chmurowymi, sieciami 5G a także sztucznej inteligencji (ang. AI).

Puchar TriLiady

Tradycją już jest rywalizacja drużyn składających się ze studentów lub uczniów z zaproszonych szkół o puchar TriLiady. Konkurencje można podzielić na 2 kategorie: zręcznościową oraz merytoryczną – sprawdzającą wiedzę uczestników.

Zwycięska drużyna zostanie wręcz obsypana nagrodami, lecz najważniejszym trofeum jest – jak co roku – puchar TRiLiady, statuetka wykonywana jest przez organizatorów, która nawiązuje do tematyki imprezy.

image
TRiLiada 2022 - Katedra Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
FOTO: Jakubek
image
TRiLiada 2022 - Katedra Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
FOTO: Jakubek

Kto organizuje TRiLiadę - coroczne święto studentów?

Zgodnie z wieloletnią tradycją TRiLiadę, która w tym roku odbędzie się 16. maja, organizuje Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej działające na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Jest to połączenie ducha i tradycji akademickich z wiedzą o najnowszych technologiach.

Impreza rozpoczyna się o 9:00 na terene Katedry Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i trwać będzie do późnych godzin popołudniowych.

Bartłomiej Dróżdż

16. maj 2024 22:02