StoryEditor

Joskin Wago-Loader z najazdami

Konstrukcja przyczep platformowych Wago-Loader wywodzi się z modeli produkowanych przez francuską firmę Leboulch, którą Joskin przejął w 2013 roku.

16.10.2022., 13:00h

Modele zaczepiane lepiej dostosowują się do toru jazdy ciągnika, co jest odpowiednim rozwiązaniem w trudnych warunkach drogowych. Zaletą wersji półzawieszanej jest przeniesienie obciążenia na oczko pociągowe ciągnika. Przyczepy z najazdami pochodzą bezpośrednio od serii przyczep platformowych Joskin i nadają się do transportu cięższych ładunków na plac budowy (narzędzia, maszyny itp.). Ich rurowa rama jest wzmocniona i obniżona, co zapewnia większą ładowność (do 24 t przy równomiernie rozłożonym ładunku) i większą stabilność podczas jazdy. Przyczepy Wago-Loader są przystosowane do przewozu pojazdów kołowych o maksymalnej masie jednostkowej 12 t.

Transport bel

Przyczepa Wago-Loader może służyć do transportu bel, z przednią i tylną, demontowaną drabinką (zastosowanie rolnicze), ale może też służyć do przewozu maszyn, np. budowlanych. Jest oferowana w 3 wariantach.

Najazdy  hydrauliczne

Platforma ta wyposażona jest w dwa najazdy (800 mm x 2600 mm) podnoszone hydraulicznie. Zaletą tego systemu jest bezpieczny załadunek przy małym kącie nachylenia. By zapewnić większą stabilność podczas załadunku i rozładunku, z tyłu platformy umieszczono dwie podpory hydrauliczne o dużej powierzchni kontaktu z podłożem.

Najazdy zdejmowane ręcznie

To platforma bez rampy załadowczej przeznaczona tam, gdzie są już własne, demontowane najazdy. Jeśli ich nie ma Joskin oferuje również jako opcję własne, aluminiowe najazdy obsługiwane ręcznie. Ta wersja wyposażona jest również w hydrauliczne podpory stabilizujące.

Najazdy teleskopowe

Przyczepę w wersji „X” mają teleskopowy najazd, rzadziej stosowany w rolnictwie, o szerokości  pojazdu (2,53 m). Zapewnia on uniwersalne rozwiązanie załadowcze i większą powierzchnię ładunkową podczas transportu. Teleskopowy najazd jest opuszczany i podnoszony hydraulicznie, co pozwala na transport wszystkich typów pojazdów, nawet o niewielkiej szerokości. Po rozciągnięciu teleskopowego najazdu platforma jest dłuższa o 1,25 m. Dla tych, którzy chcą przywieźć na pole lub plac budowy maszyny z małymi kołami, takie jak ładowarka, podnośnik koszowy lub koparka, dostępne są opcjonalnie dwa niewielkie najazdy mocowane na końcu najazdu. Wariant „X” jest dostępny tylko w wersji półzawieszanej z podwójną osią (8 m lub 10 m).

opr. Jan Józefowicz

22. lipiec 2024 16:44