StoryEditor

Po co John Deere otwiera Centrum Rozwoju Technologii rolniczej w sercu Brazylii?

W sercu Brazylii, gdzie dziewicze obszary tropikalne spotykają się z nowoczesnością, John Deere zapowiada otwarcie pionierskiego Centrum Rozwoju Technologii. Jak podkreśla producent, to historyczny krok, który może zrewolucjonizować globalne rolnictwo tropikalne.
16.04.2024., 13:15h

Globalne znaczenie Brazylii w rolnictwie

John Deere, światowy lider w dziedzinie technologii dla rolnictwa, ogłosił inwestycję w wysokości 180 milionów dolarów w pierwsze na świecie centrum skupiające się na rolnictwie tropikalnym. Centrum ma połączyć inżynierów i zespoły badawcze z rolnikami, z naciskiem na najważniejsze produkty na rynku brazylijskim, tj. zboża, trzcina cukrowa oraz uprawy specjalistyczne.

Pionierska inicjatywa w Indaiatuba

Otwarcie Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii, które powstanie w Indaiatuba, planowane jest pod koniec 2024 roku. Stanie się ono epicentrum innowacji, przyspieszając dostarczanie technologicznych rozwiązań na rynek brazylijski i umożliwiając lepsze dostosowanie ich do lokalnych warunków rolniczych.

Strategiczna lokalizacja i innowacyjność

Lokalizacja Centrum w Indaiatuba nie jest przypadkowa. Region ten, dzięki swojemu klimatowi i rolniczym zasobom, jest kluczowy w kontekście rosnącego globalnego zapotrzebowania na żywność.

"Otwierając Centrum Rozwoju Technologii w Indaiatuba, dążymy do jeszcze szybszego i lepszego reagowania na potrzeby brazylijskiego rynku" - podkreśla Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere.

image
Pod koniec 2024 roku John Deere otworzy Centrum Rozwoju Technologii rolniczej w sercu Brazylii w Indaiatuba niedaleko Sao Paulo.
FOTO: John Deere

Technologiczna potęga w służbie rolnictwa

Nowe Centrum na powierzchni 500 tys. m² będzie miało kluczowe znaczenie dla opracowania i testowania produktów przystosowanych do specyfiki brazylijskich gleb i klimatu. "Zmniejszymy czas wprowadzania innowacji o 40%, co znacząco wpłynie na produktywność i zrównoważenie lokalnych gospodarstw," mówi Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Rozwój i ekspansja John Deere w Brazylii

John Deere, obecny w Brazylii od 1979 roku, kontynuuje swoją ekspansję, otwierając nowe jednostki i inwestując w lokalną produkcję. Oprócz nowego Centrum, firma ma w kraju zakłady produkcyjne, centra dystrybucji oraz szkoleniowe, co świadczy o głębokim zaangażowaniu w rozwój brazylijskiego rolnictwa.

"Inwestując w nowe centrum, jeszcze wyraźniej podkreślamy znaczenie rolnictwa tropikalnego dla globalnej społeczności," zaznacza Carrere. To działanie nie tylko umocni pozycję Brazylii jako rolniczego giganta, ale też wpisze nowy rozdział w globalnych trendach rolniczych, z John Deere na czele.

opr. aj

24. maj 2024 05:08