StoryEditor

John Deere na Agro Show z nowoczesnym sprzętem i rolnictwem precyzyjnym

W Bednarach John Deere pokaże kombajn serii S780 z czujnikiem HarvestLab 3000, nowe modemy JDLink, See&Spray czyli technologię oprysków i wiele maszyn i narzędzi.
20.09.2023., 21:00h

John Deere zwraca uwagę przede wszystkim na czujnik HarvestLab 3000, montowany m.in. w kombajnach S780. Dostępne w seriach S i T narzędzie zmienia pracę na łatwiejszą, szybszą i bardziej wydajną.

– To tylko jeden czujnik, a aż cztery zastosowania: w sieczkarniach, kombajnach serii S i T, wozach ascenizacyjnych i jako mobilne laboratorium. Pozwala na precyzyjne analizy jakości plonu i ich monitorowania podczas zbioru. HarvestLab 3000 analizuje skład zbieranych zbóż bezpośrednio na polu. Dzięki temu możemy ekspresowo otrzymać informacje o składzie chemicznym i wilgotności zbieranych plonów – wyjaśnia Mateusz Janicki, Product Sales Specialist John Deere Polska.

image

John Deere zwraca uwagę przede wszystkim na czujnik HarvestLab 3000, montowany m.in. w kombajnach S780.

FOTO: John Deere

S780 to pierwszy kombajn w Polsce z takim czujnikiem. Pracuje w technologii bliskiej podczerwieni. Jego osiągi są imponujące, bo wykonuje aż 4000 pomiarów na sekundę. Ten mechanizm nie mógłby działać bez połączenia z innym niezbędnym elementem ekosystemu narzędzi John Deere, czyli John Deere Operations Center, które odświeża pobierane dane regularnie co 3 sekundy.

image

Czas aktywacji StarFire 7000 nie przekracza 8 minut, a dokładność RTK wynosi 2,5 cm. Jest kompatybilny z sygnałami aż czterech satelitów, dzięki czemu jest też w mniejszym stopniu podatny na tzw. efekt cienia.

FOTO: John Deere

Wyświetlacz G5Plus, odbiornik StarFire 7000 i modemy JDLink

Zdaniem producenta, prawdziwa modernizacja musi iść o krok dalej niż oczekiwania klientów, czyli wyprzedzać ich potrzeby. Dlatego marka John Deere proponuje instalację elementów, które wniosą jakość pracy gospodarstwa na nowy poziom. Prezentowany podczas Agro Show wyświetlacz należy do rodziny G5. Tym razem John Deere pokaże konkretnie model G5Plus. Jego ekran ma aż 12,8 cala.

– To aż o 33% więcej przestrzeni wyświetlanych map i pozostałych informacji. Jednocześnie klienci mogą mieć pewność, że zachowano to, co w poprzednich seriach wyświetlaczy działało bez zarzutu, czyli m.in. AutoTrac i system sterowania sekcjami – wyjaśnia Bogdan Kazimierczak, Product Sales Specialist John Deere Polska.

Odbiornik StarFire 7000 – gwiazda rolnictwa precyzyjnego

– Ten odbiornik to ekspresowe narzędzie pracy. Czas aktywacji StarFire 7000 nie przekracza 8 minut, a dokładność RTK wynosi 2,5 cm. Jest kompatybilny z sygnałami aż czterech satelitów, dzięki czemu jest też w mniejszym stopniu podatny na tzw. efekt cienia. Działanie SF-RTK jasno pokazuje, że zapewnia o 100% lepsze pokrycie sygnałem. Każdy zainteresowany dowie się jeszcze więcej w przestrzeni John Deere podczas Agro Show – mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

Specjaliści zaprezentują też nowe modemy JDLink, które gwarantują łączność pomiędzy maszynami a John Deere Operations Center. To urządzenie typu "plug and play", czyli można stosować je z różnymi elementami floty sprzętu.

Technologia See & Spray do skutecznej walki z chwastami

Katastrofy naturalne czy inflacja to nie jedyne wyzwania, z jakimi musi radzić sobie branża rolnicza. Każdy właściciel gospodarstwa wie, że profilaktyka w zakresie przeciwdziałania chwastom jest równie kluczowa dla dobrych efektów sezonu. John Deere zaprezentuje jedyną w swoim rodzaju technologię See & Spray, opryskiwaczy skonstruowanych w Horst w Holandii, które pozwalają na wykonanie aplikacji herbicydów na wszystkich etapach wzrostu roślin. Jak działa ta skuteczna technologia? Bazuje na precyzyjnym opryskiwaniu punktowym. Sprawdza się w zabiegach przedwschodowych i uprawach rzędowych po wschodach. Technologia działa w symbiozie z odbiornikiem StarFire 7000.

image

Reaktywny Układ Kierowniczy zostanie wprowadzony w maszynach serii 7R, dużych, wszechstronnych ciągnikach o wysokiej mocy znamionowej.

FOTO: John Deere

Ciągnik 7R z Reaktywnym Układem Kierowniczym

Podczas Agro Show będzie można przyjrzeć się rozwiązaniom dla większych maszyn. Reaktywny Układ Kierowniczy zostanie wprowadzony w maszynach serii 7R, dużych, wszechstronnych ciągnikach o wysokiej mocy znamionowej. Po wykonaniu skrętu kierownica automatycznie wraca do środkowego położenia i zostaje w nim podczas jazdy na wprost po drodze. Wykorzystuje sygnały hydrauliczne zarówno z lewego i prawego siłownika układu kierowniczego. Można go wyłączyć również przez system CommandCenter. Warto wiedzieć, że działa także dzięki nowemu zaworowi sterującemu – to on optymalizuje pracę, włączając i wyłączając odpowiednie funkcje.

John Deere zaprasza

Specjaliści John Deere zapraszają na stoisko targowe od 22 do 24 września br. w Bednarach. Podczas Agro Show markę John Deere znajdziecie w sektorze B, nr stoiska: 193.

opr. Jan Józefowicz, źródło: John Deere

19. czerwiec 2024 00:51