StoryEditor

John Deere – Dni Otwarte z Rolnictwem Precyzyjnym

Na dziesięciu spotkaniach - w różnych lokalizacjach Polski - będzie można poznać rozwiązania technologii Rolnictwa Precyzyjnego jakie oferuje John Deere.
01.05.2023., 18:00h

John Deere zaprasza na cykl spotkań i wymianę poglądów ze specjalistami i pasjonatami rolnictwa w ramach Dni Otwartych. Tym razem motywem przewodnim będzie rolnictwo precyzyjne marki John Deere. Ma ono dotyczyć każdego etapu produkcji – od planowania i przygotowania, przez siew i ochronę, aż po zbiór. Do każdego procesu przypisane są konkretne rozwiązania, które zostaną omówione podczas wspomnianych wydarzeń. Warto poznać technologie, które pomogą zautomatyzować, np. powtarzające się czynności podczas pracy w rolnictwie i zaoszczędzić sporo czasu.

Zaplanuj pracę z technologią John Deere

Pierwszym etapem w rozwiązaniach rolnictwa precyzyjnego John Deere jest planowanie. Specjaliści zaprezentują uczestnikom AutoSetup, czyli proste w użyciu narzędzie, które ułatwia planowanie wszystkich głównych zadań: uprawy roli, siewu, oprysku, nawożenia i zbioru. Będzie się można dowiedzieć, jak skrócić czas konfiguracji maszyny w polu i wyeliminować potencjalne błędy, a także odpowiednio zaplanować pracę, korzystając z platformy do zarządzania gospodarstwem, czyli John Deere Operations Center.

image

Aby zarejestrować się na Dni Otwarte, wystarczy zadzwonić na podany przy lokalizacji numer telefonu. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

FOTO: John Deere

Ważne jest odpowiednie przygotowanie

System automatycznego prowadzenia AutoTrac niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala uniknąć omijaków i nakładek, co ogranicza koszty paliwa i wydatki na nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Zwiększa się także komfort operatora, który może w tym momencie zająć się sprzętem. Poza tym można także pracować w nocy. AutoTrac marki John Deere ułatwia pracę rolnika dzięki niższym kosztom i większej skuteczności prowadzenia sprzętu. Pozwala także bez większych problemów pokonywać proste, zakrzywione i okrężne ścieżki prowadzenia, z możliwością wygodnej pracy nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

– Podczas wydarzenia omówione zostaną również zagadnienia związane z odbiornikiem StarFire 7000 i sygnałem korekcyjnym SF–RTK, zapewniającym większą dokładność między przejazdami, co pozwala na nawet 3 razy szybszą pracę niż w przypadku sygnału SF3 poprzedniej generacji – podkreśla Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

Pomocny system AutoPath

Uczestnicy Dni Otwartych Dealerów zapoznają się także z możliwościami technologicznymi podczas wysiewu – m.in. z technologią AutoPath, która pozwala na zapamiętanie i wykorzystanie w kolejnych etapach produkcji lokalizacji, np. rzędów kukurydzy. Dzięki tej technologii właściciele oszczędzają czas konfiguracji przez tworzenie linii naprowadzania na podstawie tzw. operacji źródłowej (uprawa pasowa lub siew). Dokładna lokalizacja zasianych rzędów może być wykorzystana chociażby podczas mechanicznego usuwania chwastów, oprysku a nawet zbioru. AutoPath w sposób automatyczny zarządza, więc liniami naprowadzania dla osprzętu o różnej szerokości w ciągu sezonu, od uprawy pasowej po zbiór.

– AutoPath pokazuje, że precyzyjna dokumentacja uprawy pasowej lub siewu z wykorzystaniem platformy John Deere Operations Center zapewnia nam dokładne naprowadzanie nawet przy zbiorze upraw wyległych ponieważ maszyna zna dokładne położenie rzędów. Warto podczas Dni Otwartych zapoznać się z rozwiązaniami tej technologii – wyjaśnia Bogdan Kazimierczak, odpowiedzialny za współprace z klientami strategicznymi i rolnictwo cyfrowe.

W rolnictwie precyzyjnym istotną rolę odgrywa także Active Implement Guidance, czyli naprowadzanie zarówno ciągnika i narzędzia, co zapewnia precyzje przejazdów równoległych również na terenie pagórkowatym. To szczególnie istotne właśnie podczas siewu.

Bezcenne informacje podczas zbioru

Osoby, które wezmą udział w Dniach Otwartych, poznają tajniki i specyfikację czujnika HarvestLab 3000, który jest rozwiązaniem dostępnym w sieczkarni, kombajnach serii T i S, wozie asenizacyjnym lub jako oddzielne, mobilne laboratorium. Czujnik pozwala zdobyć cenną wiedzę dotyczącą zawartości ważnych składników odżywczych podczas zbioru kiszonki lub zbóż na danym obszarze pola. Czujnik ten umożliwia również aplikowanie gnojowicy w ujęciu ilości NPK na hektar a nie w m. sześć./ha. Technologia ta pozwala porównywać odmiany zbóż, weryfikować prawidłowość ustawień maszyny lub weryfikować, czy dostarczone składniki odżywcze przełożyły się na wielkość plonu.

– Właściciele uzyskają także garść wiedzy dotyczącej zebranych roślin, ponieważ jakość ziarna jest badana i dokumentowana w każdym miejscu pola – wyjaśnia Karol Zgierski, specjalista Rolnictwa Precyzyjnego John Deere Polska.

image

Aby zarejestrować się na Dni Otwarte, wystarczy zadzwonić na podany przy lokalizacji numer telefonu. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

FOTO: John Deere

Konkurs z nagrodami

Podczas Dni Otwartych, w każdej z 10 lokalizacji, odbędzie się konkurs z nagrodami "Rolnictwo Precyzyjne Na Każdym Etapie Produkcji"– do wygrania czapka, kubek oraz model ciągnika 8R410 w skali 1:32. Z niezbędnymi materiałami szkoleniowymi oraz szczegółowym kalendarzem spotkań i danymi kontaktowymi do zapisów można zapoznać się na stronie https://dniotwartejd.pl. Na tej stronie przy każdej lokalizacji znajduje się data wydarzenia oraz numer telefonu. Aby zarejestrować się na Dni Otwarte, wystarczy zadzwonić na podany przy lokalizacji numer telefonu. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

opr. Jan Józefowicz, źródło: John Deere

19. lipiec 2024 04:47