StoryEditorNowości Merlo

Jakie zmiany Merlo wprowadza w ładowarkach Turbofarmer?

Merlo wyposaża nowe modele ładowarek Turbofarmer w joystick pojemnościowy, silnik spełniający normę Euro 5 oraz w….
17.11.2022., 12:35h

W roku modelowym 2023 firma Merlo wprowadza szereg nowości w serii ładowarek teleskopowych Turbofarmer. Będą one dostępne w maszynach z wysięgnikami o długości 7 lub 10 m, dysponujących udźwigiem w zakresie 3,8 do 4,2 t.

Silnik z Euro 5

Nowy silnik spełniający normę emisji spalin Euro 5, w zależności od modelu będzie dysponował mocą: 116, 136 lub 143 KM. W serii ładowarek Merlo Turbofarmer będzie przekładnia bezstopniowa MCVTronic. Jak podaje producent, nadal dostępne będzie dodatkowe wyposażenie, tj. zawieszenie kabiny czy amortyzacja drgań.

Nowy joystick w Merlo

Jedną z nowości w serii Turbofarmer będzie również nowy, pojemnościowy joystick. Co to oznacza dla operatora? Otóż wszystkie funkcje obsługiwane z joysticka będą aktywne dopiero, gdy spocznie na nim dłoń operatora. Gdy czujnik nie wykryje dłoni na joysticku, wszystkie funkcje będą ponownie automatycznie blokowane. Dzięki temu, przypadkowe trącenie joysticka, nie spowoduje, np. ruchu wysięgnika czy osprzętu na nim zawieszonego.

image

W nowych ładowarkach Merlo Turbofarmer pojawi się m.in. joystick pojemnościowy.

FOTO: firmowe

Adaptacyjny system kontroli stabilności w Merlo

Oprócz nowego silnika oraz joysticka pojemnościowego, Merlo w nowych ładowarkach Turbofarmer instaluje również adaptacyjny system kontroli stabilności (ASCS), który kontroluje obciążenie maszyny, aby nie utraciła ona stabilności podczas pracy z ciężkimi ładunkami. Producent przeprojektował również komorę silnika, aby wszystkie elementy podczas czyszczenia filtrów i konserwacji były w zasięgu ręki.

N. Franke, opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 06:56