StoryEditorAktualności

Jakie zmiany Göweil wprowadza w prasoowijarkach LT-Master F115?

Austriacki specjalista w zakresie maszyn do zbioru zielonek, firma Göweil wprowadza kilka zmian we flagowej prasoowijarce LT-Master F115. Czy nowości istotnie wpłyną na komfort użytkowania sprzętu?
14.12.2022., 06:00h

Zmiana napędu komory prasowania

LT-Master F115 zyskał kilka aktualizacji, które oprócz zmian w stylistyce maszyny, oferują operatorowi większy niż do tej pory komfort. W nowej wersji komora prasy LT-Master F115 jest napędzana hydraulicznie, a nie mechanicznie – jak dotychczas. Ta zmiana pozwoliła wprowadzić cztery prędkości prasowania i wiązania materiału, zwiększając jednocześnie możliwości regulacji maszyny.

Aktualizacja prasoowijarki LT-Master F115

Nowy jest również bęben dozujący, który wraz z podajnikiem powinien lepiej podawać różne komponenty do wnętrza prasy. Te dwa podzespoły, w połączeniu z przenośnikiem ślimakowym, zapewniają równomierny przepływ materiału na podajniku pochyłym, a także poddają wstępnej obróbce materiał włóknisty (np. trawę lub lucernę).

image

Zadaniem bębna dozującego jest sprawniejsze podawanie materiału do wnętrza prasy.

FOTO: Göweil
image

Bęben dozujący umożliwia podawanie także materialów włóknistych.

FOTO: Göweil

Terminal Profi Plus L w Göweil LT-Master

Do obsługi prasy Göweil LT-Master służy terminal Profi Plus L, który według producenta, oferuje intuicyjne menu. Na wyświetlaczu można zobaczyć cały proces prasowania i owijania, a także poszczególne parametry pracy i ustawienia maszyny. Port USB w terminalu umożliwia import języka i logo klienta do systemu ważącego połączonego z drukarką etykiet. Dane można również wyeksportować do pliku CSV, a następnie otworzyć za pomocą arkusza kalkulacyjnego, np. Excel, na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

image

Terminal Profi Plus L ma intuicyjne menu i wyposażony jest w gniazdo USB do transferu danych.

FOTO: Göweil

N. Franke, opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 23:10