StoryEditorAktualności

Jakie usprawnienia zyskały opryskiwacze Fendt Rogator?

Nowe funkcje w samobieżnych opryskiwaczach Fendt Rogator to m.in. poprawiona stabilizacja belki, elektropneumatyczne korpusy rozpylaczy oraz system skracający czas czyszczenia. W jakich modelach pojawią się te nowości?
23.03.2023., 15:00h

System czyszczący

Oddzielna pompa czystej wody w przebudowanym układzie cieczy roboczej pozwala systemowi ContiRinse na skrócenie czasu przestojów związanych z płukaniem opryskiwacza po wykonanym zabiegu. ContiRinse działa płucze układ dwuetapowo, co umożliwia szybszą zmianę cieczy roboczej.

W pierwszym etapie jeszcze w trakcie zabiegu, czyści przewody, którymi płynie ciecz robocza. Z kolei drugi etap płukania rozpoczyna się, gdy skończy się ciecz robocza, czyli tuż po opróżnieniu zbiornika.

Dodatkowa pompa czystej wody pozwala rozpoczyna wstępnego podczas wykonywania oprysku. Automatyczne wyłączenie pompy, o wydajności 785 l/min, po czyszczeniu chroni urządzenie przed pracą „na sucho”.

Nowoczesne rozpylacze w zestawie

Wszystkie modele opryskiwaczy Rogator są standardowo wyposażone w nowe elektropneumatyczne korpusy rozpylaczy Altek, które zastępują w pełni elektryczne wersje Arag. Są one kompatybilne z systemem automatycznego wyboru rozpylaczy OptiNozzle marki Fendt, ale także z pięciodrożnym systemem obrotowym Hypro oraz dwu- i czteroobwodowym układem Altek. Zawory w Rogatorze są obecnie dostarczane przez firmę Banjo.

 

„Zmiany w naszych systemach  zwiększą trwałość i niezawodność maszyn” - komentuje Sam Treadgold, inżynier sprzedaży opryskiwaczy Fendt.

„Nowe korpusy rozpylaczy nie mają membran i są pozbawione martwych stref, więc ciecz lub pozostałości chemiczne nie zalegają wewnątrz korpusów po użyciu. Konstrukcja elektropneumatyczna zapewnia również większą niezawodność w porównaniu z naszymi poprzednimi urządzeniami” – podsumował Sam Treadgold.

Więcej czujników OptiSonic w opryskiwaczach Rogator

Stabilizacja belki została poprawiona dzięki sześciu czujnikom wysokości OptiSonic (poprzednio były to cztery), które zapewniają automatyczną regulację belki podczas pracy na nierównym terenie. Centralny czujnik umieszczono z dala od tylnej osi, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia.

Zmiany w kabinie Fendt Rogator

W kabinie VisioCab może być zamontowana lodówka, która utrzymuje temperaturę do 0 stopni C. Ulepszono system głośnomówiący z centralnie umieszczonym mikrofonem na gęsiej szyi, a mocniejsze mocowania lusterek zmniejszają drgania na nierównym terenie. Nowości są dostępne najnowszych wersjach samobieżnych opryskiwaczy Fendt Rogator 645, 655 oraz 665.

S. Vale, opr. bd

18. maj 2024 14:47