Imponujący wzrost sprzedaży i ekspansja międzynarodowa
W 2023 roku Grupa Grimme po raz kolejny zwiększyła swoje obroty, osiągając wzrost o 14,8% w porównaniu do poprzedniego roku. Łączna wartość sprzedaży wyniosła 721 milionów euro, co przekłada się na mocną pozycję firmy na rynku maszyn rolniczych.
Grimme działa obecnie w ponad 120 krajach, co podkreśla globalny zasięg marki. Warto zauważyć, że aż 82% produkcji firmy trafia na eksport, co potwierdza międzynarodowe uznanie dla jakości produktów Grimme.
Tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój struktury firmy Grimme
W ciągu ostatnich pięciu lat Grupa Grimme stworzyła 500 nowych miejsc pracy, przyczyniając się do rozwoju lokalnych społeczności. Obecnie firma zatrudnia ponad 3300 pracowników w 31 lokalizacjach na całym świecie.
W skład Grupy Grimme wchodzą nie tylko Grimme Landmaschinenfabrik, ale także inne znane marki, takie jak Internorm, Ricon, amerykański Spudnik czy duński Asa-Lift. Dodatkowo, grupa posiada 21 spółek zajmujących się sprzedażą i serwisem, co zapewnia kompleksową obsługę klientów.
Rekordowe inwestycje Grimme na horyzoncie
Według dostarczonych informacji, Grimme nie spoczywa na laurach i planuje największy program inwestycyjny w historii firmy. W ramach tego programu powstanie:
- nowy budynek administracyjny z 180 stanowiskami pracy w głównej siedzibie firmy,
- gruntownie odnowione starsze hale produkcyjne,
- Nowe obiekty przy istniejących zakładach w Niedersachsenpark wzdłuż autostrady A1 wśród nich znajdzie się hala montażowa kombajnów przyczepianych o powierzchni 15 000 m², hala wysyłkowa o powierzchni 2600 m² oraz centrum maszyn używanych o powierzchni 3200 m².
Dodatkowo, w Stanach Zjednoczonych powstanie nowa lokalizacja sprzedażowo-serwisowa w Heyburn w stanie Idaho.
Co dla rolników oznaczają inwestycje Grimme?
Dla rolników na całym świecie ekspansja i inwestycje Grupy Grimme oznaczają nie tylko większą dostępność maszyn rolniczych, ale również większą sieć serwisową, co przekłada się na szybszą i bardziej efektywną obsługę. Efektem może być również potencjalne obniżenie kosztów produkcji dzięki zwiększonej efektywności.
Dynamiczny rozwój Grupy Grimme to dobra wiadomość dla sektora rolniczego, który może liczyć na nowoczesne i wydajniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie zbioru okopowych oraz warzyw.
opr. aj