StoryEditor

Jakie nowości Unia zaprezentowała na targach Polagra Premiery?

Podczas tegorocznych targów Polagra Premiery nie zabrakło stoiska Unii. Jakie maszyny zaprezentował producent rodem z Grudziądza?

Za nami 10. edycja targów Polagra Premiery. W tym czasie  Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły lśniące maszyny rolnicze. U kilku wystawców pojawiły się nowości z zeszłorocznej Agritechniki. Co pojawiło się na stoisku Unii?

Zestaw uprawowo siewny Fenix Drive 1000/3

Seria zestawów uprawowo-siewnych Fenix została rozszerzona o najnowszą wersję Fenix Drive 1000. Jest to wersja przyczepiana przeznaczona do ciągników o mocy od 100 KM. Zestaw wyposażony jest w zbiornik na nasiona o pojemności 1000 dm3, a jego szerokość robocza wynosi 3,0 m. Został on wyposażony w pneumatyczny system wysiewu, gdzie za dozowanie materiału siewnego odpowiada aparat objętościowy FX.

Zmiany w stało komorowej prasoowijarce Master D

Prasoowijarkę również mogliśmy zobaczyć na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze. Ta konkretna, najnowsza wersja maszyny wyposażona została w wiele przydatnych ulepszeń i rozwiązań. W standardzie znajduje się między innymi centralny układ smarowania. Łańcuchy napędowe pochodzą wprost od japońskiej firmy Tsubaki. Opcjonalnym rozwiązaniem jest doposażenie Mastera w zbiornik na zakiszacz. Substancja poprzez węże wędruje do dysz znajdujących się w górnej części komory, gdzie płyn jest rozprowadzany.

W momencie gdy prasa się zapcha, podłoga urządzenia zostaje hydraulicznie opuszczona. Master komunikuje się z ciągnikiem poprzez ISOBUS, a mózgiem całej skomplikowanej maszyny jest sterownik Superior.

Krzywkowy podbieracz zbiera materiał organiczny na rotor oraz ślimaki, które to nie są częścią integralną całej maszyny. Co to oznacza? Komfort potencjalnych napraw- istnieje możliwość wyjęcia części z lewej bądź prawej strony maszyny bez jej większego demontażu.   

image
FOTO:

Rozsiewacz RCW 60 H

Model pokazany na Polagrze jest mniejszym bratem rozsiewacza zaprezentowanego w Hanowerze - o modelu RCW 120 Plus H pisaliśmy tutaj. Nic więc dziwnego, że nie ma aż tylu drastycznych zmian.

Główną nowością, które dostrzeże bystre oko są inne talerze rozsiewające. Zmiana ich koloru jak i kształtu samych łopatek to nie wszystko. Materiał, z którego są wykonane to hardox.

image
FOTO:

Złoty pług

Elementem od razu rzucającym się w oczy był złoty pług, dokładnie ten sam można było dostrzec na Agritechnice.

Bez obaw, charakterystyczna kolorystyka tego konkretnego egzemplarza jest wyłącznie na targi.

Pod złotą szatą kryje się znany Ibis Vario S5- waga maszyny rolniczej wynosi niecałe 2 tony, a ciągnik z nim zagregowany powinien dysponować mocą około 200 KM.

Opcjonalnie maszynę można wyposażyć w wał doprawiający Terra, którego zadaniem jest zagęszczenie obrobionej gleby.

image
FOTO:

opr. bd

23. czerwiec 2024 06:06