StoryEditor

Jakie nowości Mandam wystawi na targach Agrotech Kielce?

Już za tydzień targi rolnicze Agrotech w Kielcach, od 8 do 10 marca będzie można zobaczyć wiele nowości. Wśród nich będą propozycje od firmy Mandam - brona talerzowa Gal-K XL oraz zmodernizowany kultywator dłutowy Spec HD.
03.03.2024., 15:15h

Zwiedzający kieleckie targi podczas nadzchodzącej edycji bedą mogli poznać najnowszą maszynę gliwickiego producenta - bronę talerzową Gal-K XL o imponującej szerokości roboczej sięgającej do 7 metrów. Brona talerzowa posiada trzyczęściowy mechanizm składania ramy, co powinno zapewnić wymiary transportowe nie przekraczające 4m wysokośći i 3 szerokości. Ciekawostką jest, że Mandam dedykuje nową talerzówkę do ciągników o średniej mocy. Ponadto potencjalny klient zainteresowaany nową maszyną ze Śląska ma do wyboru 10 różnych wałów oraz wiele innych opcji doposażenia maszyny. Kształt talerzy również można dopasować do konkretnych potrzeb zamawiąjacego, standardowo obsadzone są na bezobsługowych piastach.

Gal-M - talerzowy aplikator do gnojowicy

Mandam pokaże także bronę talerzową GAL-M, która jest przeznaczona do współpracy bezpośrednio z wozem asenizacyjnym. Posiada ona trzy lub czteropunktowy układ zawieszenia, co ma zapewnić szybkie i sprawne agregowanie z wozami asenizacyjnymi różnego rodzaju.  Co istotne brona wyposażona jest w mniejszą ilość talerzy, które ustawione są w podziałce 395mm, to kompormis pomiędzy przepustowością maszyny na polach z duża ilością rzesztek pożniwnych, a optymalnym wymieszaniem nawozu. Brona talerzowa występuje w szerokościach 3m, 4m, 5m, 6m.

image
FOTO: firmowe

Klasyka gatunku czyli Spec HD

Kolejną maszyną prezentowaną przez Mandam podczas targów Agrotech będzie kultywator dłutowy SPEC HD, który charakteryzuje się podwójnym zabezpieczeniem sprężynowym wahaczy, dzięki czemu są one w stanie wytrzymać zwiększony nacisk na podłoże. Minimalna siła wyzwolenia układu sprężynowego to 550 kg na ząb co pozwala na agresywną uprawę gleby nawet na głębokości 30 cm. Zmodernizowana wersja posiada możliwość wyboru jednego z kilkunastu wałków odpowiedzialnego za dogniatanie i wyrównywanie gleby.

image
FOTO: firmowe

 

opr.Łukasz Siara na podst. mat. prasowych Targów Kielce. 

 

 

 

24. maj 2024 05:17