StoryEditor

Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy na targi Polagra Premiery w Poznaniu?

Już niebawem odbędzie się jedno z największych rolniczych wydarzeń w Polsce, czyli Targi Polagra Premiery. Podczas 10. edycji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miał także miejsce 2-dniowy Polski Kongres Rolniczy. Jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy?
09.01.2024., 09:00h

Targi Polagra Premiery to impreza, która w cyklu dwuletnim prezentuje światowe nowości w branży Agro. W wydarzeniu wezmą udział najwięksi polscy i światowi producenci oraz dystrybutorzy prezentujący nowości i bestsellery.

Kiedy odbędą się Targi Polagra Premiery?

Podczas 10. edycji targów, które odbędą się w dniach od 19 do 20 stycznia br., odbędzie się również jedno z największych wydarzeń branżowych: 2-dniowy Polski Kongres Rolniczy.

Jakie atrakcje będą towarzyszyć targom Polagra Premiery

Podczas Targów Polagra Premiery, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na dwóch scenach zostaną poruszone tematy innowacyjnych zagadnień i aktualnych wydarzeń. Głos zabiorą liczni praktycy ze świata rolnictwa, polityki oraz nauki.

W piątek 19 stycznia w ramach Wielkopolskiego Dnia Młodego Rolnika zaplanowane są dwa pierwsze panele dyskusyjne dedykowane przede wszystkim młodszej publiczności:

  • megatrendy w rolnictwie: wyzwania środowiskowe, rolnictwo węglowe, polityka rolna, big data - musthave dla młodych z branży agro,
  • smartfarming, czyli jak przemysł i współczesna technika reagują na światowe wyzwania i trendy.

Kolejnymi tematami z którymi będzie można się zapoznać podczas dwóch dni tragów będą:

  • zmiany klimatyczne,
  • Ukraina w przedsionku do UE,
  • globalne powiązania handlowe,
  • Wspólna Polityka Rolna UE. Jakie to rodzi skutki dla rolnictwa Polski? Jakiej żywności szuka konsument na świecie?
  • Co ma siać, co ma hodować polski rolnik - aby polska wieś nie była oszukana?

Dyskusje będą dotyczyć także niezależności energetycznej. Eksperci wytłumaczą, w co najlepiej inwestować oraz przedstawią prawne i podatkowe pułapki OZE. Poruszone zostaną także tematy ekoschematów, rolnictwa węglowego, kredytowania, leasingu oraz innych mechanizmów finansowych.

16. Edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych

Kolejnym punktem spotkania będzie już 16. edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Forum odbędzie się pierwszego dnia w godzinach od 11:30 do 14:00 w Sali konferencyjnej 108 i poświęcone będzie tematyce biopreparatów w produkcji rzepaku, a centralnym punktem będzie debata ekspercka panelowej z udziałem m.in. przedstawiciela MRiRW p. Niny Dobrzyńskiej - Dyrektora Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin, p. profesor Danuty Sosnowskiej z Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego. Moderatorem panelu będzie Członek Zarządu KZPRiRB p. Mateusz Stankiewicz.

Zielona energia i Dzień Biogazu

Polagra Premiery nie jest oczywiście obojętna na tematykę związaną z zieloną energią. Transformacja produkcji rolnej i wykorzystanie OZE na polskiej wsi.

- Goście odwiedzający Targi poszerzą swoją wiedzą na temat biogazu, poznają proces przeprowadzania inwestycji biogazowej - od koncepcji, po realizację, dowiedzą się więcej na temat dostępnych technologii, porozmawiają z ekspertami na temat ważnych aspektów funkcjonowania biogazowni, a przede wszystkim poznają szczegóły finansowania inwestycji i uzyskają informacje na temat możliwego wsparcia w tym zakresie – czytamy w informacji.

Forum Pojazdów Autonomicznych

Forum Pojazdów Autonomicznych przygotowała dla zwiedzających ciekawą strefę, gdzie zwiedzający będą mogli podziwiać innowacyjne maszyny, a także porozmawiać z blogerami z branży rolnej.

Nie można zapomnieć również o tym, że podczas Targów Polagra Premiery zostaną wręczone nagrody – Złoty Medal Grupy MTP. Jury konkursowe pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka przyznało 27 Złotych medali Grupy MTP Targów Polagra Premiery 2024 w 2 kategoriach: Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa – 14 Złotych Medali oraz Rośliny uprawne – 13 Złotych Medali.

Jak otrzymać bezpłatne bilety na Polagra Premiery

Możliwość otrzymania bezpłatnego biletu mają właściciele gospodarstw i gruntów ornych, a także hodowcy pod linkiem www.polgra-premiery.pl

Przewidziane jest także dofinansowanie przejazdu dla grup zorganizowanych. Więcej informacji można uzyskać u opiekuna zwiedzających: Gabriela Wesołek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: +48 603 411 315.

Nowości Polagra Premiery prosto z Hanoweru

Targi Polagra Premiery to pierwsza po targach Agritechnica w Hanowerze okazja, by z bliska przyjrzeć się najnowszym maszynom i rozwiązaniom do prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa. A tych w tym roku nie zabraknie.

Dla Prenumeratorów oprócz pysznej kawy przygotujemy mnóstwo atrakcji. Do zobaczenia podczas targów Polagra Premiery!

opr. Patrycja Bernat

18. maj 2024 14:43