StoryEditor

Jak Kuhn i Agriculture Plastics Environment dbają o środowisko?

Coraz więcej producentów zwraca uwagę na negatywny wpływ produkcji na środowisko i podejmuje działania, które mają ten negatywny wpływ ograniczyć. Duży krok na przód w tym zakresie zrobiła firma Kuhn. Jak zamierza zadbać o środowisko naturalne?
29.05.2024., 06:00h

Odpady z tworzywa to jeden z poważniejszych problemów na naszej planecie. Otaczający każdego z nas plastik nie tak łatwo poddać recyklingowi, a czasem jest to wręcz niemożliwe. Chcąc przeciwdziałać tej sytuacji firma Kuhn nawiązała współpracę z Agriculture Plastics Environment UK.

Jaki cel postawiła sobie organizacja Agriculture Plastics Environment?

APE UK to organizacja non-profit, której celem jest wspieranie inicjatyw lokalnych i krajowych związanych z recyklingiem plastikowych odpadów pochodzących z rolnictwa. Zadaniem organizacji jest zwiększenie świadomości zarówno rolników, jak i producentów materiałów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w rolnictwie (rękawy foliowe, worki, folia do kiszonek itp.) w zakresie recyklingu i zrównoważonego procesu ich utylizacji.

Współpraca Kuhn i APE UK

Francuska firma Kuhn jest pierwszym producentem maszyn, który nawiązał współpracę z Agriculture Plastics Environment UK. Obie firmy postawiły sobie za cel usprawnienie recyklingu tworzyw sztucznych w gospodarstwach oraz wsparcie w zarządzaniu odpadami plastikowymi pochodzącymi z rolnictwa.

- Nasze szerokie portfolio produktów oznacza, że użytkownicy codziennie mają do czynienia z tworzywami sztucznymi, niezależnie od tego, czy są to opakowania po chemikaliach, sznurek do pras czy folia do bel. Jeśli możemy pomóc w promowaniu bardziej wydajnych i opłacalnych sposobów gospodarowania tymi odpadami poza gospodarstwem, możemy sprawić, że obecny problem stanie się częścią rozwiązania – mówi Rhodri Jenkins, specjalista ds. maszyn zielonkowych w firmie Kuhn.

Współpraca z producentami tworzyw sztucznych

Budowanie świadomości na temat inicjatywy takich jak ta w rolnictwie i ogrodnictwie, przy jednoczesnej współpracy z rolnikami i rządem, wzbudzi poparcie w całej branży. Organizacja nawiązała współpracę z producentami tworzyw sztucznych wykorzystywanych w rolnictwie, a także dystrybutorami, takimi jak Carrs Billington, Mole Valley i Wynnstay.

Jak na razie organizacja skupia się na rynku brytyjskim, lecz to właśnie takie inicjatywy sprawiają, że świadomość i wiedza rolników na temat recyklingu wzrasta.

S. Vale, opr. bd

13. czerwiec 2024 21:38