StoryEditor

Inter Tech – dwie premiery z Zambrowa

Na XXX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych można było zobaczyć nowy sprzęt uprawowy z linii Blue Line
05.07.2024., 20:00h

Agregat bezorkowy

Pierwsza z prezentowanych nowości to agregat bezorkowy, pozwalający na uprawę bez konieczności orki. Agregat standardowo pracuje na głębokości 20 cm z talerzykami, a po ich demontażu przekracza 30 cm. Dzięki takiej konstrukcji nadaje się nie tylko do płytkiej uprawy ścierniska, ale również do głębokiego spulchniania gleby. Zdaniem Marcina Kraski, dyrektora firmy Inter Tech, agregat wyróżnia się na tle konkurencji masą wynoszącą 2320 kg, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem również na glebach ciężkich.

Hydrauliczna regulacja głębokości talerzy pozwala zachować odpowiednią strukturę gleby, zapobiegając jej erozji. Prezentowany model o szerokości 3 m ma 10 zębów roboczych w trzech rzędach i wał rurowy. Warto dodać, że sprzęt marki Inter Tech można skonfigurować zależnie od potrzeb nabywcy.

image
Kolejna nowość to ciężki kultywator o szerokości 8 m przeznaczony do stosowania z wozami asenizacyjnymi.
FOTO: Inter Tech

Potężny kultywator

Kolejna nowość to ciężki kultywator o szerokości 8 m przeznaczony do stosowania z wozami asenizacyjnymi. Masa prezentowanego na targach modelu wynosi 4500 kg, zaś minimalna moc ciągnika niezbędna do efektywnej pracy to 250 KM. Kultywator został zaprojektowany tak, aby mógł współpracować z wozami o pojemności powyżej 25 000 l. Marcin Kraska dodaje, że model wystawowy wyposażono we włókę zamiast tradycyjnego wału, opcja ta dostępna jest na życzenie klienta.

Składana do pozycji transportowej maszyna ma wysokość 3,75 m. Kultywator ma 28 zębów rozmieszczonych w trzech rzędach i mechanizm regulacji głębokości pracy na 4 kołach. Inter Tech zastosował własny, sprawdzony system do aplikowania gnojowicy, minimalizując ryzyko uszkodzenia elementów roboczych w razie zassania nierozdrobionego materiału. Wspomniany model sprawdzi się przy mieszaniu resztek pożniwnych, zasilając glebę w azot na głębokość 20 cm, tym samym stymulując wzrost roślin.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Inter Tech Zambrów

19. lipiec 2024 01:22