StoryEditor

Ile robotów udojowych sprzedała firma Lely od 1995 roku?

Wprowadzone w połowie lat 90. roboty udojowe były prawdziwą rewolucją w hodowli bydła mlecznego. Ile robotów Astronaut od tego czasu sprzedała firma Lely?
22.05.2024., 06:00h

Firma Lely, specjalista w zakresie produkcji zwierzęcej, wprowadziła robota udojowego w 1995 roku. Roboty Lely Astronaut doją obecnie ponad 2,5 miliona krów dziennie w ponad 50 krajach na całym świecie.

Wydanie jubileuszowego modelu Astronaut na targach w Irlandii Północnej

Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu wystaw rolniczych w Irlandii Północnej jest Balmoral Show. To czterodniowa wystawa rolnicza, spożywcza, rozrywkowa i handlowa w miejscowości Lisburn, która w tym roku była dobrą okazją do wręczenia jubileuszowego modelu Lely Astronaut. Producent informuje, tym samym sprzedał już 50 tysięcy robotów udojowych Astronaut.

"Jesteśmy zaszczyceni, że John Henning OBE, prezes Królewskiego Towarzystwa Rolniczego Ulsteru, odsłonił dziś na naszym stoisku 50-tysięcznego robota Astronaut. Lely Center Eglish jest zachwycone, że to ważne wydarzenie dla Lely ma miejsce w naszym regionie. Życzymy naszym Życzę powodzenia klientom w związku z nowym astronautą" – ogłosił Jim Irwin, kierownik centrum Lely Center Eglish.

Dalszy rozwój robotów Lely Astronaut

Po wprowadzeniu pierwszych robotów Astronaut w 1995 roku firma Lely nieustannie wdrażała aktualizacje i nowe funkcje. Oprócz nowych rozwiązań producent oferuje długoterminowe wsparcie i doradztwo, aby hodowcy osiągali najlepsze wyniki. Lely informuje, że nie spoczywa na laurach i nadal planuje wdrażać innowacje w zakresie hodowli bydła mlecznego.

M. Sohst, opr. aj

23. czerwiec 2024 07:57