StoryEditorBranża leśna

Ile maszyn leśnych Ponsse powstało w fabryce w Vieremä?

Kilka dni temu pewien usługodawca ze Szkocji odebrał harwester Ponsse Scorpion Giant z głowicą H8 do ścinki drzew. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to…
21.02.2023., 19:00h

Kilka dni temu, bo 17 lutego firma Elliot Henderson Limited przy akompaniamencie orkiestry Royal Burgh of Annan Pipe Band odebrała harwester do ścinki drzew marki Ponsse. Maszyna wyposażona w potężną głowicę H8, będzie pracowała przy pozyskiwaniu drewna w nizinnym regionie Lowlands, czyli w południowej i wschodniej części Szkocji, na terenach granicznych z Anglią.

 

image

Dziewietnastotysięczna maszyna wyprodukowana w fabryce Ponsse w fińskiej miejscowości Vieremä.

FOTO: Ponsse

Dlaczego przekazanie harwestera Ponsse Scorpion Giant było tak uroczyste?

Fińska firma Ponsse, specjalista w zakresie maszyn do pozyskiwania drewna, w fabryce w miejscowości Vieremä wyprodukowała już kilkanaście tysięcy maszyn! Przekazywany harwester Scorpion Giant był dokładnie 19-tysięczną maszyną, która tam powstała!

image

Harwester Ponsse Scorpion Giant wyposażony w potężną głowicę H8 do ścinki drzew.

FOTO: Ponsse

Dziękuję grupie Elliota Hendersona i Royal Burgh of Annan Pipe Band za przybycie do Vieremä, aby razem z nami świętować kamień milowy, jakim jest wyprodukowanie 19 tysięcy maszyn. Pierwszy raz orkiestra dęta grała w wiosce Vieremä, co czyni ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym dla nas wszystkich. Zapamiętamy go na długie lata” - powiedział Gary Glendinning, Dyrektor Zarządzający Ponsse UK. 

Czym zajmuje się firma ze Szkocji?

Elliot Henderson Ltd. z siedzibą w Selkirk w Szkocji, rozpoczęła działalność ponad 35 lat temu, sadząc drzewa w kilkunastoosobowym zespole. Firma rozwijała się z biegiem lat i wyspecjalizowała w zakresie leśnictwa i budownictwa. Dzisiaj Elliot Henderson Ltd. ma ponad 40 maszyn leśnych, które pracują przy zrębie, trzebieży, przy zrywce na zboczach, a także przygotowują teren lub budowy dróg leśnych. Maszyny usuwają również pozostałości po wycince, a firma obsługuje również przedsiębiorstwa przetwarzające biomasę.

image

Uroczyste przekazanie harwestera Scorpion Giant firmie Elliot Henderson Limited przy akompaniamencie orkiestry Royal Burgh of Annan Pipe Band.

FOTO: Ponsse

„Jesteśmy podekscytowani nowym harwesterem Scorpion Giant w naszej flocie. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć co potrafi! Obecnie w parku maszynowym mamy Ponsse Scorpion, Ergo oraz trzy Elephants i jednego Buffalo” - powiedział Neil Purves, dyrektor ds. zbiorów w Elliot Henderson Group.

image

Uroczyste przekazanie harwestera Scorpion Giant firmie Elliot Henderson Limited przy akompaniamencie orkiestry Royal Burgh of Annan Pipe Band.

FOTO: Ponsse

Ponsse w Wielkiej Brytanii

Oddział firmy Ponsse w Wielkiej Brytanii powstał w 1996 roku, a od 2017 roku działa w Annan w Szkocji. Pierwsza maszyna leśna marki Ponsse dotarła na Wyspy Brytyjskie już w 1994 roku, a obecnie flota fińskich maszyn sięga tam prawie 400 sztuk.

opr. aj

fot. firmowe

18. maj 2024 15:06