StoryEditor

I ty możesz zostać najlepszym młodym mechanikiem maszyn rolniczych!

Rozpoczęły się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. 16 stycznia 2024 r ruszyły zapisy dwuosobowych drużyn również w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Finały odbędą się od 4 do 7 kwietnia podczas Poznań Motor Show. Jakie niespodzianki czekają na młodych i ambitnych mechaników?

Za sprawą mistrzostw młodzi mechanicy podnoszą swoje kwalifikacje

– XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to sporo nowości i niespodzianek. Nie możemy na razie zdradzić wszystkich szczegółów, ale gwarantujemy, że będzie ciekawie. Przygotowujemy szereg nowych aktywności, które pozwolą uczestnikom podnieść kwalifikacje, poznać możliwości rozwoju w motoryzacji, a być może wybrać kierunek, w którym chcą się specjalizować – zapowiada Adrian Dekowski, prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny gromadzący licznych partnerów i ekspertów, bez których wydarzenie nie mogłoby by się odbyć na tak wielką skalę. To firmy m.in. z branży motoryzacyjnej, edukacyjnej czy IT, które dbają o edukację uczestników Mistrzostw dostarczając materiały szkoleniowe i przygotowując konkurencje praktyczne.

image

 tap 5/2023, Mistrzostwa Mechaników, młodzi mechanicy, John Deere,

FOTO:

Partnerzy Mistrzostw Młodych Mechaników

Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Orlen Oil, który rozwija wiedzę młodych i zawodowych mechaników w zakresie środków smarowych stosowanych w motoryzacji. Ambasadorzy marki - Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Miko Marczyk i Kajetan Kajetanowicz – kibicują uczestnikom Mistrzostw, przygotowują dla nich konkurencje praktyczne i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów z roku na rok Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyciągają coraz szersze grono uczestników. Konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne przygotowują m.in. ZF Aftermarket z markami TRW, Sachs, Lemförder, Wabco, a także VARTA, FILTRON, AC z marką STAG Autogas Systems, sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, Autos, John Deere, Yamaha, TEXA, ARP E-Vehicles z marką autobusów elektrycznych i wodorowych Pilea, Axalta z marka Standox, Anest Iwata, Mirka, Integra Software, EVB, Overcome, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, PIRE, CS-II, The Wrap Center, Flex oraz partner technologiczny Synerise.

W jakich kategoriach młodzi mechanicy mogą się wykazać?

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie wyjątkowa pod względem kategorii, w których zostaną rozegrane finały. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród 9. kategorii, wśród których dwie to tegoroczna nowość:

●            Młody Instalator LPG

●            Młody Detailer

Pozostałe są już znane z wcześniejszych edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

●            Młody Mechanik

●            Mechanik Zawodowy

●            Elektromobilni

●            Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

●            Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

●            Młody Mechanik Motocyklowy

●            Młody Lakiernik

 

Kiedy odbedzie sie finał XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników?

Zapisy:16 stycznia 2024 r.

Półfinały online: 8 marca 2024 r.

Finały: 4-7 kwietnia 2024 r. - Poznań Motor Show

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika 

Czym są akcje specjalne ?

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale także na zdobycie tzw. „zielonej karty” – udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

Akcje specjalne to szansa, zwłaszcza dla młodych mechaników, na edukację z różnych obszarów motoryzacji i wiedza często wykraczająca poza szkolne programy. Firma John Deere, partner w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych również przygotował taką możliwość w ramach akcji Zielona Karta John Deere.

Edukacja jest najważniejsza- Akademia Młodego Mechanika

Akademia Młodego Mechanika to nieodłączny element Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez partnerów Mistrzostw uczestnicy przygotowują się do finałowej rozgrywki. W ciągu całego roku Akademia organizuje zajęcia, warsztaty i wydarzenia, w trakcie których młodzi ludzie zdobywają wiedzę praktyczną. Cykliczne spotkania i prezentacje pozwalają uczestnikom odkryć, jakie możliwości stwarza współczesna mechanika.

W ciągu minionego roku Akademia Młodego Mechanika wraz z jej Ambasadorem Grzegorzem Dudą i partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odwiedziła szkoły m.in. w Białymstoku i Lublinie. Organizatorzy Mistrzostw zainaugurowali także nowy projekt – Akademia Młodego Mechanika On Tour - który rozpoczął się spotkaniem szkoleniowym w siedzibie Warsztatu Samochodowego Momot w Zawadzie koło Zamościa, z udziałem firm CS-II Europe, The Wrap Center, Anest Iwata Polska i FLEX Detailing.

W dłuższą trasę po Polsce w ramach promocji XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Akademia wyruszy 25 lutego z Garażu Dudy w Ryglicach i zakończy 1 marca w Gdańsku. Spotkania odbędą się w szkołach, warsztatach samochodowych oraz u ambasadorów i partnerów mistrzostw. Podczas trasy odwiedzimy także Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie podczas Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał Mistrzostw.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem podobnie jak w ubiegłych latach objęły top agrar Polska i Profi.

Autor. Jan Beba

26. maj 2024 21:52