StoryEditor

Horsch Avatar 12.25 SD – nowa, wydajna seria

Uniwersalny Avatar 12.25 SD firmy Horsch zyskał kilka nowych opcji. Zobacz co ma do zaoferowania kolos o pojemności 6500 l.
19.09.2023., 08:00h

Już w pierwszym zdaniu producent wymienia możliwości swojego sprzętu. Chodzi o intuicyjny system obsługi bazujący na ISOBUS, co ułatwia rolnikowi ustawianie, obsługiwanie i monitorowanie swojej maszyny. Z kolei terminal dotykowy pozwala na dostosowanie maski terminala do indywidualnych potrzeb i wymagań. Dzięki nowemu sprzętowi i oprogramowaniu firma Horsch stworzyła platformę, która może obsługiwać kolosalną liczbę komponentów podczas ich dozowania.

Dzięki sprawdzonej koncepcji składania maszyna ma kompaktowe wymiary transportowe. Szerokość zewnętrzna wynosząca 3 metry pozwala na bezpieczny transport drogowy. Do jazdy na polu dostępne są różne warianty opon – od rozmiaru 520 do 900 oraz opony bliźniacze.

Podwójny zbiornik

Nowo skonstruowany wóz siewny ma pojemność 6500 litrów i można go zamówić jako podwójny zbiornik. Rozkład całkowitej objętości wynosi 60/40. Podczas składania zamówienia można wybrać MiniDrill G&F jako dodatkową opcję, aby znacznie zwiększyć zasięg, szczególnie podczas siewu rzepaku. Ten dodatkowy zbiornik o pojemności 400 litrów jest często wykorzystywany do siewu nasion rzepaku lub innych drobnych nasion oraz do granulatów lub granulatu ślimakobójczego. Dzięki temu można zredukować przerwy na napełnianie i zależnie od wymagań dozować do trzech składników jednocześnie.

image

Dzięki jednorzędowej konstrukcji redlic SingleDisc i rozstawie rzędów 25 cm Avatar 12.25 SD jest odpowiedni do mechanicznej pielęgnacji upraw oraz do różnych warunków pracy.

FOTO: Horsch

Ochrona gleby

Koncepcja wozu siewnego zapewnia maksymalne wykorzystanie okien czasowych. Dzięki dużej szerokości opon i różnym ich typom nacisk na glebę zostaje zminimalizowany nawet na mokrych glebach, przez co umożliwia stosowanie uprawy chroniącej glebę. Natomiast podwójne koła podporowe zamontowane na skrzydłach ograniczają ilość kolein i optymalne dopasowanie do powierzchni gleby. Dzięki jednorzędowej konstrukcji redlic SingleDisc i rozstawie rzędów 25 cm Avatar 12.25 SD jest odpowiedni do mechanicznej pielęgnacji upraw oraz do różnych warunków pracy, np. siew bezpośredni, siew w mulcz lub w międzyplony.

Sposób na pracę w nocy

Dodatkowe opcjonalne wyposażenie takie jak np. system reflektorów LED WorkLight Pro umożliwia również pracę w nocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych gospodarstw, ponieważ nawet w ciemności daje im dobry widok na redlicę i maszynę. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli Avatar firmy Horsch płoza siewna HM oraz nowo opracowana płoza siewna HM Plus zapewniają wysoką trwałość i długą żywotność redlicy siewnej.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Horsch

19. maj 2024 13:40