StoryEditor

Grupa Manitou coraz prężniejsza na światowych rynkach

Centrum logistyczne zwiększy możliwości wysyłki nawet do 90 000 zamówień. Dotyczy to Azji, Ameryki Południowej i Afryki.
17.09.2023., 11:00h

Grupa Manitou jeden ze światowych liderów w ładowarek teleskopowych, podnośników koszowych i robót ziemnych, otwiera nowe centrum logistyczne części zamiennych w Greater Noida (Indie). Nowy obiekt spełnia silne ambicje Grupy dotyczące rozwoju działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej w tym regionie w nadchodzących latach. To nowe centrum logistyczne, zlokalizowane na obrzeżach New Delhi w Indiach, zostało zaprojektowane tak, aby wspierać rozwój Grupy na rynku o dużym potencjale.

Ładowarki i koparko-ładowarki

Części zamienne przechowywane w tym magazynie będą przeznaczone do konserwacji maszyn produkowanych w indyjskiej fabryce Grupy, również zlokalizowanej w Greater Noida. Będą one wysyłane głównie do Azji, ale także do Ameryki Południowej i Afryki. Mowa o produkowanych w Indiach kompaktowych ładowarkach o sterowaniu burtowym, ładowarkach teleskopowych i koparko-ładowarkach. Nowe centrum logistyczne powiększyło się czterokrotnie do ponad 8 300 m², umożliwiając nam wysyłkę 90 000 zamówień rocznie przy maksymalnej wydajności.

Osiem centrów na świecie

Rozpoczęty w styczniu 2023 r. projekt został ukończony w mniej niż rok, o czym informuje Pierre-Yves Malgogne, wiceprezes działu części zamiennych: – To nowe centrum logistyczne umożliwi nam dalsze doskonalenie usług świadczonych naszym klientom w tym regionie, w którym Grupa ma wielkie ambicje. Magazyn ten będzie również korzystał ze standardów zarządzania procesami i przepływami, które już obowiązują w naszych innych centrach logistycznych, aby zoptymalizować bezpieczeństwo naszych pracowników i przewoźników. Warto dodać, że Grupa Manitou ma 8 centrów logistycznych na całym świecie, aby udostępniać części zamienne swoim klientom.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Manitou

23. czerwiec 2024 06:51