StoryEditor

Glebogryzarka Al-Ko lepsza niż szpadel

Taka glebogryzarka o szerokości roboczej 77 cm ułatwi spulchnianie terenu w przydomowym ogrodzie i bez zbędnego wysiłku przygotuje grunt pod warzywa i owoce.
25.02.2023., 16:30h

Na nieco większych areałach, które przekraczają możliwości szpadla, a przede wszystkim chęci posługiwania się takim sprzętem można skorzystać z maszyn marki AL-KO. Jedną z nich jest glebogryzarka AL-KO MH 770 Comfort, która szybko przygotuje glebę do siewu nowych roślin lub w trakcie zakłądania trawnika. Szerokość robocza maszyny wynosi 77 cm, co pozwala dotarzeć ostrzami do każdego zakątka ogrodu, bo jest zwrotna. - To maszyna stworzona z myślą o hobbystach dbających o swój trawnik i działkę - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o..

Uwolnij potencjał maszyny

Szukając maszyny uniwersalnej, która poza spulchnianiem gleby będzie mogła być wykorzystana do innych prac warto rozważyć zakup maszyny z przednim urządzeniem roboczym, która jest kompatybilna z dodatkowymi akcesoriami, jak pług lub obsypnik.Uniwersalna glebogryzarka powinna być wyposażona w mocny silnik i bieg wsteczny. To pozwoli na jeszcze większą zwrotność, szczególnie w wąskich miejscach. Planując rekultywację trawnika warto rozważyć zakup maszyny z tylnym urządzeniem roboczym. Dzięki niemu szybciej można rozbić ubite warstwy ziemi. Natomiast maszyny z przednim urządzeniem roboczym sprawdzą się przy prostszych zadaniach, jak przygotowanie rabat i grządek pod nasadzenia.

image

Uniwersalna glebogryzarka powinna być wyposażona w mocny silnik i bieg wsteczny. To pozwoli na jeszcze większą zwrotność, szczególnie w wąskich miejscach.

FOTO:

Glebogryzarka do trudniejszych zadań

Szukając maszyny do dużych i otwartych przestrzeni należy zwrócić uwagę na konstrukcję glebogryzarki. Warto wybrać model z tylnym lub przednim urządzeniem roboczym, nożami przeciwbieżnymi i przede wszystkim mocnym silnikiem i dużą szerokością roboczą pracy, co zapewni szybką pracę. Taką maszyną jest glebogryzarka AL-KO MH 1150 Premium o szerokości roboczej 115 cm, wyposażona w silnik o mocy 3,6 kW. Zdaniem producenta, to sprzęt do dużych przestrzeni, a przy tym ergonomiczny i łatwy w obsłudze. Ta maszyna została stworzona z myślą o intensywnej pracy w trudnym terenie.

opr. Jan Józefowicz, żródło: AL-KO Kober Sp. z o.o

27. maj 2024 21:53