StoryEditor

Gigantyczna opona Yokohama Off-Highway Tires

Flagowa marka Yokohama Off-Highway Tyres (YOHT), Alliance, wprowadziła niedawno nowe rozmiary opon radialnych Agriflex+ 372 do ciągników i kombajnów.
28.06.2023., 08:17h

W tym jest także największa do tej pory opona wyprodukowana przez Alliance. Jak wyjaśnia producent, opona w rozmiarze VF750/75R46 jest przeznaczona dla największych ciągników oraz maszyn i stanowi wyzwanie dla konkurencji pod względem rentowności i jakości. Firma dodaje, że opony VF są uznawane za lidera na światowym rynku flotacyjnych opon radialnych. Technologia Alliance VF zapewnia efektywną ochronę gleby, lepsze osiągi i zwiększone plony.

Wyniki badań terenowych

Sukces opon Alliance Agriflex+ 372 potwierdził naukowy eksperyment w terenie, który w 2021 r. przeprowadziła organizacja SEGES Innovation. Wyniki badań terenowych wykazały pozytywny wpływ opon Alliance VF w porównaniu z oponami konwencjonalnymi. W teście z wykorzystaniem ciągnika z przyczepą niskie ciśnienie w oponach Agriflex+ 372 i Agriflex+ 389 zmniejszyło głębokość śladu podczas rozwożenia gnojowicy o połowę.

image

Technologia Alliance VF zapewnia efektywną ochronę gleby, lepsze osiągi i zwiększone plony.

FOTO: Yokohama Off-Highway Tires

Mniejszy ślad opon

Jednocześnie poślizg kół zmniejszył się o 4,4%, a pomiary penetrometrem wykazały mniejszy stopień zgniatania gleby w "śladach opon VF" na głębokości od 0 do 40 cm. Ponadto plony kukurydzy w śladach na "poletkach obrabianych z oponami VF" znacznie przewyższały plony w śladach na "poletkach obrabianych z oponami tradycyjnymi" o około 12,9 jednostek zbioru z hektara, tj. o około 10%. Dzięki oponom Alliance VF – w zależności od szerokości roboczej rozrzutnika – wyniki te przekładają się na wzrost plonów z hektara o 1,5–2,2%, a szacowanego wzrostu zysków dzięki wyższym plonom i zmniejszeniu poślizgu opon o prawie 80 euro z hektara.

image

Poślizg kół zmniejszył się o 4,4%, a pomiary penetrometrem wykazały mniejszy stopień zgniatania gleby w „śladach opon VF” na głębokości od 0 do 40 cm.

FOTO: Yokohama Off-Highway Tires

opr. Jan Józefowicz, źródło: Yokohama Off-Highway Tires

27. maj 2024 21:42