StoryEditor

Gdzie będzie powstawał kombajn New Holland CR11?

Na targach Agritechnica 2023 New Holland zaprezentował flagowy model kombajnu z serii CR. Gdzie będą powstawał kombajn CR 11 i jak dużo zainwestował koncern CNH w przebudowę fabryki?
20.01.2024., 15:40h

Koncern CNH Industrial, który jest właścicielem marki New Holland, przeznaczył 150 mln euro na rozwój fabryki kombajnów w belgijskim Zedelgem. Będzie w niej produkowany największy i najnowszy kombajn koncernu, czyli New Holland CR11.

Inwestycja CNH w fabrykę w Zedelgem

Ostatnia faza pięcioletniego planu inwestycyjnego w Zedelgem zakończy się przeprojektowaniem linii montażowej i powierzchni logistycznej. Połączone zostaną linie produkcyjne kombajnów CX, CR i CR11, a nowa konfiguracja w kształcie litery U połączy cztery stanowiska testowe. Ma to usprawnić proces i zwiększyć szybkość produkcji.

image

Kombajn CR11 został opracowany w Center of Harvesting Excellence w belgijskim Zedelgem i będzie produkowany w tej fabryce.

FOTO: Vale

Jedna linia montażowa, różne modele

Jednym z głównych ulepszeń zmienionej linii montażowej są pojazdy kierowane automatycznie (AGV). Zastępując tradycyjny sposób zaopatrywania linii montażowej, zapewniają większą elastyczność procesu produkcyjnego. Krótko mówiąc, na tej samej linii montażowej będzie można składać różne modele kombajnów.

7000 nowych części

Rozbudowana i wyremontowana będzie również część logistyczna zakładu. Jest ona konieczna, aby pomieścić dodatkowe części i komponenty, ponieważ w kombajnach CR11 występuje 7000 nowych produktów, które należy zmagazynować. Poza tym firma wybudowała nowe zintegrowane stacje napełniania olejem, mające poprawić jakości produkcji i ograniczyć ryzyko rozlania oleju podczas napełniania maszyn wymaganymi płynami przed opuszczeniem linii produkcyjnej.

S. Vale, opr. aj

27. maj 2024 22:06