StoryEditor

Fuzja Unii z Chemirolem

O tym, że znanego producenta maszyn rolniczych, czyli Unię przejmie silny partner mówiło się od dawna i... pod koniec lutego br. Chemirol przejął 100% udziałów w firmie Unia sp. z o.o.
01.03.2023., 16:00h

Sprzęt z Unii pracuje nie tylko na polskich polach, ale też w wielu innych krajach. Ponad 140-letnie doświadczenie sprawiło, że rolnicy chętnie kupowali maszyny uprawowe, siewniki, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki, maszyny do ziemniaków czy opryskiwacze oraz instalacje suszarniczo – magazynowe. Docierały one do odbiorców z fabryk w Grudziądzu, Słupsku, Brzegu i Kątach Wrocławskich. Dzięki fuzji ponad trzydziestoletnia współpraca Chemirolu z rolnikami będzie się mała rozwijać jeszcze prężniej, wkraczając w obszar sprzętu rolniczego.

image

Unia z Grudziądza i Poznański Instytut Technologiczny wspólnie opracowują pierwszego polskiego robota autonomicznego.

FOTO:

Chemirol rozpoczyna nowy etap

– Unia ma znaczący wkład w rozwój polskiego rolnictwa i od lat wyznacza trendy w budowie maszyn i urządzeń rolniczych. Można śmiało powiedzieć, że każdy rolnik w Polsce zna lub stosował maszyny z Unii. Dziś przyszedł czas na nowy etap historii firmy. Dołączenie do Grupy Kapitałowej "Chemirol" to szansa na rozwój. W planach strategicznych mamy jasno zapisany cel: obecność w pierwszej trójce producentów maszyn i urządzeń rolniczych w Europie. Kolejnym krokiem będzie wzmocnienie pozycji na rynkach pozaeuropejskich. Dziś eksportujemy produkty do 45 państw i chcemy zdobywać nowe rynki. Ze wsparciem Chemirolu mamy szanse przekuć plany na rzeczywistość – podkreślił Michał Lange, nowy Prezes firmy Unia sp. z o. o.

PUH "Chemirol" sp. z o. o. jest fundamentem Grupy Kapitałowej "Chemirol", którą tworzą między innymi spółki: Innvigo sp. z o.o., Napena sp. z o.o., Flora sp. z o.o. oraz Agrolex sp. z o.o. Od końca lutego bieżącego roku Grupa rozszerza swoje pole działania o projektowanie i produkcję maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie.

Fuzja z Unią to krok w dobrą stronę

– Grupa Kapitałowa "Chemirol" konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio o kolejne obszary sektora agro. Fuzja z Unią to logiczny krok, podyktowany uważną obserwacją rynku. Inwestując w sektor maszyn i urządzeń rolniczych wnosimy kapitał, dynamikę działania i otwartość na zmiany. Nie wykluczam dalszej ekspansji w obszarze rynku maszyn rolniczych w Polsce i za granicą, tak aby powstał silny podmiot będący istotnym graczem na międzynarodowym rynku. W pierwszym okresie współpracy przewiduję inwestycje na rozwój zakładów produkcyjnych Unii na poziomie 150-200 mln zł – powiedział Leszek Boruch, Prezes Zarządu PUH "Chemirol" sp. z o.o.

image

Wśród maszyn produkowanych przez Unię jest sprzęt przeznaczony na duże i małe areały.

FOTO:

Sprzęt i fachowe doradztwo

Konsolidacja potencjału dwóch znanych polskim rolnikom marek, czyli Unii i Chemirolu to dobry sygnał dla rynku. Unia wyraźnie deklaruje sprzedaż swoich produktów przez sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów na rynku polskim i zagranicznym. Z kolei Chemirol oferuje rolnikom sprawdzone rozwiązania w zakresie nowoczesnego rolnictwa. Spółka z Mogilna konsekwentnie rozwija fachowość doradztwa rolniczego wdrażając nowe produkty i technologie uprawy w poszanowaniu dla tradycji oraz etosu branży.

image

Unia to kawał historii, nie ma się czemu dziwić, bo produkuje maszyny i narzędzia rolnicze od ponad 140 lat.

FOTO:

opr. i fot. Jan Józefowicz, źródło: Chemirol

19. maj 2024 12:25