StoryEditorAktualności

Fliegl Big Foot: wielka stopa jednak istnieje!

Wielką stopą (ang. Big Foot) Fliegl nazywa serię beczkowozów z potężnymi oponami w standardzie. W jakich warunkach sprawdzą się wielkie koła?

27.12.2022., 21:00h

Wielka stopa (ang. Big Foot), to dobra nazwa dla wozu asenizacyjnego Fliegl, którego potężne opony w standardzie mają rozmiar 800/65 R32. Takie rozwiązanie rozkłada masę zestawu na dużej powierzchni i ogranicza do minimum ugniatanie gleby. Jak podaje producent, beczkowozy tej serii sprawdzą się przede wszystkim na terenach podmokłych.

Beczkowóz na wielkich „stopach”

Specjalista w zakresie techniki asenizacyjnej, firma Fliegl Agrartechnik, opracowała wóz asenizacyjny Big Foot, który dzięki ogumieniu o wyjątkowo potężnych gabarytach, dobrze radzi sobie nawet w trudnych warunkach. Duża powierzchnia styku opon z podłożem, minimalizuje nacisk na glebę, zapobiegając jej nadmiernemu zagęszczeniu. Nie narusza to przestrzeni korzeniowej, co mogłoby utrudnić roślinom dostęp do składników odżywczych.

Hydrauliczne zawieszenie

Dopasowanie do różnorakich warunków glebowych ma zapewnić system kontroli ciśnienia w oponach ze zintegrowaną sprężarką śrubową. Hydrauliczne zawieszenie osi zapewnia z kolei dobrą trakcję i komfort jazdy, na zboczach.

Tandemowe podwozie i dwie pojemności do wyboru

Wóz asenizacyjny Big Foot jest dostępny z beczką o pojemności 16 tys. l lub 18 tys. l. Charakterystycznym elementem tej serii są koła 800/65 R 32, które są dobrze zintegrowane z podwoziem, dzięki indywidualnym wycięciom na koła. Długość beczki Big Foot wynosi 6,5 m.

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 06:15