StoryEditor

Firma Ropa poszerza portfolio produktów

Keiler 2 DoubleSelect szybciej pracuje, a z opcjonalną sekcję tylną pozwala zachować strukturę redliny i zapewnić jakość zebranego plonu.
04.08.2023., 10:49h

Firma Ropa poszerza portfolio produktów o Keilera 2 DoubleSelect do zwiększania wydajności separacji na glebach gliniastych i kamienistych. Ten kombajn ziemniaczany ma dodatkowy, potrójny, obiegowy grzebień palczasty (UFK) na jeżu 2 z osobnym torem odpadów i dodatkowym wysuwanym stanowiskiem selekcyjnym obok taśmy jeżowej 3.

image

Alternatywnie każdy moduł UFK może być wyposażony także w obiegowe grzebienie szczotkowe (UBK).

FOTO: Ropa

Oprócz regulacji wysokości i kąta nachylenia tego dodatkowego modułu UFK, niezależnie regulować można również liczbę obrotów podwójnego oraz pojedynczego rzędu UFK. Dzięki wczesnemu wstępnemu odseparowaniu grud i kamieni znacząco spada ilość uszkodzeń ziemniaków na dalszym etapie, a ich kopanie staje się delikatniejsze. Alternatywnie każdy moduł UFK może być wyposażony także w obiegowe grzebienie szczotkowe (UBK).

W efekcie mocną stroną Keilera 2 DoubleSelect jest zwiększenie prędkości kopania lub też zmniejszenie zapotrzebowania na personel dzięki znacznie podwyższonej wydajności mechanicznej separacji, zwłaszcza w przypadku grud i kamieni.

image

Rozdrabniacz łęcin firmy Ropa z sekcją tylną z rolkami dociskowymi redlin - suche pęknięcia po usunięciu liści zostają zamknięte, aby ziemniaki nie zrobiły się zielone.

FOTO: Ropa

Opcjonalnie sekcja tylna z rolkami dociskowymi redlin

Ropa prezentuje również wyposażenie opcjonalne w postaci sekcji tylnej z rolkami dociskowymi redlin na rozdrabniaczach łęcin serii KS. Ropa poszerza tym samym zakres wyposażenia, dodatkowo do sprawdzonej sekcji tylnej z kołami dociskowymi.

Główny efekt zastosowania sekcji tylnej z rolkami dociskowymi redlin polega na zamknięciu pęknięć w górnej części redliny i jej łatwe ponowne formowanie - tak aby ziemniaki po usunięciu liści nie zrobiły się zielone. Ponadto rolki dociskowe redlin opierają się na bokach, przez co nacisk nie działa punktowo, ale rozkłada się bardziej równomiernie wzdłuż całego profilu redliny.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Ropa

13. czerwiec 2024 16:53