StoryEditor

"FarmRobotix" na targach DLG-Feldtage 2024

DLG już zapowiada zawody robotów polowych w ramach FarmRobotix 11-13 czerwca 2024 r. w Erwitte koło Lippstadt w Niemczech
08.05.2024., 06:00h

FarmRobotix to międzynarodowa platforma dla technologii robotycznych i rolnictwa cyfrowego, które obejmują zautomatyzowane procesy i zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które sprawią, że produkcja roślinna jutra będzie nie tylko bardziej precyzyjna, ale też oszczędzająca zasoby. Platforma skierowana jest do rolników, producentów, start-upów i dostawców technologii. Podczas DLG-Feldtage odwiedzający będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi technologiami w ramach wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów z ekspertami. Codziennie odbywać się będą prezentacje na tematy związane z FarmRobotix na DLG-Expert Stage. Podczas 21. Field Robot Event, międzynarodowe zespoły studenckie będą rywalizować ze swoimi robotami polowymi.

Pokazy autonomicznych pojazdów oraz sprzętu rolniczego

Wydarzenie FarmRobotix podczas DLG-Feldtage 2024 to połączenie wystawy i programu technicznego, a także pokazów na żywo. Oprócz codziennych prezentacji na DLG-Expert Stage, odwiedzający będą mogli przyjrzeć się robotom na specjalnych obszarach demonstracyjnych i uzyskać praktyczny wgląd w działanie autonomicznych pojazdów oraz sprzętu rolniczego.

Codzienne specjalistyczne pokazy i prezentacje

Prezentacje techniczne na temat robotyki i sztucznej inteligencji (AI) będą odbywać się codziennie od 12:00 do 12:20 i od 15:00 do 15:20 na DLG-Expert Stage w DLG Plaza. Wiele będzie się działo: od ekspertów odpowiadających na pytania prawne dotyczące robotyki w terenie po dyskusje na temat praktycznych doświadczeń. Program obejmuje również najnowsze wyniki badań i wskazówki dotyczące tego, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie robota.

11 czerwca od godziny 12:00 do 12:20 cztery firmy zaprezentują swoje produkty w krótkich, pięciominutowych prezentacjach pod hasłem "Sesja robotyki - producenci przedstawiają swoje rozwiązania". Po czym będą interaktywne dyskusje z publicznością.

Technologia robotów praktycznie zademonstrowana na polu

Na terenie wystawy rolnicy znajdą zautomatyzowane i cyfrowe rozwiązania, a także technologie czujników. Najważniejsze z nich obejmują autonomiczne pojazdy nośne, które nadają się zarówno do konwencjonalnej technologii uprawy gleby, jak i mogą być wyposażone w sterowaną kamerą, sztuczną inteligencję i laserową technologię zwalczania chwastów. Inne prezentowane technologie robotyczne obejmują siew i zwalczanie chwastów w uprawie buraków cukrowych. Będą też roboty w akcji na obszarach demonstracyjnych - od uprawy ścierniska po mechaniczne zwalczanie chwastów za pomocą sztucznej inteligencji z opartej na kamerach.

Zawody robotów polowych - studenci pokażą, co potrafią

Ponadto na DLG-Feldtage po raz kolejny odbędą się coroczne Międzynarodowe Zawody Robotów Polowych (FRE). Międzynarodowe zespoły studentów i ich roboty wezmą udział w konkursie, w którym prezentowane są roboty polowe wykonujące takie zadania jak rozpoznawanie chwastów i poruszanie się po zakrzywionych rzędach kukurydzy. Celem konkursu jest przetestowanie pionierskich technologii w dziedzinie robotyki i rolnictwa precyzyjnego oraz umożliwienie młodym naukowcom wymiany pomysłów, tworzenia sieci i dalszego rozwijania swoich pomysłów w gronie międzynarodowych uczestników.

oprac. Jan Józefowicz, źródło; DLG-Feldtage

18. maj 2024 14:39