StoryEditor

EuroSkills 2023 – nasi zawodnicy na topie!

Prawie 600 profesjonalistów z 32 krajów uhonorowano podczas zamknięcia EuroSkills w Gdańsku. Bez dwóch zdań, to światowej klasy zawodnicy w swoich specjalnościach.
12.09.2023., 11:00h

Zawody EuroSkills 2023, były wyjątkowym wydarzeniem dla Polski, łączącym sektor przemysłowy, społeczny i edukacyjny w ciągu trzech dni pełnych zmagań w 42 różnych umiejętnościach i zawodach.

Ciężka praca wszystkich zaangażowanych została uczczona tego wieczoru, gdy delegaci ze wszystkich 32 krajów członkowskich WorldSkills Europe zebrali się wraz z 576 zawodnikami, 572 ekspertami i kibicami podczas spektakularnej ceremonii zamknięcia, podczas której ujawniono oficjalne wyniki konkursu EuroSkills 2023.

image

Najlepsi zawodnicy z EuroSkills mają trampolinę do jeszcze większego sukcesu zawodowego w przyszłości.

FOTO: EuroSkills Gdańsk

Święto młodych fachowców

Dr hab. Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Oficjalny delegat WorldSkills Poland podsumował to spotkanie. – Dziś jest szczególny dzień. To moment, gdy nagradzany niesamowitą europejską młodzież. Najlepsi w Europie w swoich specjalizacjach. Medal są ważne, ale zdobyte przez Was doświadczenie, przyjaźnie to bezcenna wartość dodana. Jako Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, jestem dumny, wzruszony i szczęśliwy, że to nam przypadł zaszczyt - ale też olbrzymie wyzwanie - zorganizowania EuroSkills Gdańsk 2023 w piętnaście miesięcy. Jestem przekonany, że zadanie wykonaliśmy dobrze i że wszyscy goście doświadczyli polskiej gościnności. Mam głęboką nadzieję, że zabierzecie do swoich krajów same piękne wspomnienia.

Na koniec dyrektor podsumował – Gratuluję wszystkim zawodnikom bez wyjątku. Jesteście przyszłością, jesteście kwiatem młodego pokolenia. Wasz talent, oddanie i ciężka praca zostały zauważone i docenione. To Wy będziecie zmieniać świat na lepsze.

image

Po ogłoszeniu wyników był czas na radość ze zwycięstwa.

FOTO: EuroSkills Gdańsk

Mistrzowie EuroSkills

Przewodnicząca Zarządu WorldSkills Europe, TeijaRipattila, podzieliła się po zakończeniu prezentacji nagród przesłaniem skierowanym do zawodników. – Każdy z was może teraz nazywać się mistrzem EuroSkills, niezależnie od tego, czy zabierzecie dziś do domu medal, czy nie, rywalizując w tym tygodniu w Gdańsku pokazaliście całej Europie, że jesteście najlepszymi z najlepszych młodych profesjonalistów w swoich umiejętnościach. A teraz możesz wykorzystać swoje doświadczenia z EuroSkills jako trampolinę do jeszcze większego sukcesu zawodowego w przyszłości.

Pełna lista zwycięzców z Polski:

Złote medale:

Rafał Rygalik – Frezowanie CNC

Jan Firlej – Elektronika

Piotr Wyrzyk/Hubert Krasuski – Integracja robotów przemysłowych

Srebrne medale:

Dawid Miotk – Obsługa gości hotelowych

Brązowy medal:

Krzysztof Żurek – Chłodnictwo i klimatyzacja

Dorota Cieślicka – Budownictwo cyfrowe

Rafał Piechaczek – Mechanika pojazdów ciężarowych

Medale doskonałości

Alan Kaczkowski - Spawanie

Mateusz Wyskok – Instalacje sanitarne i grzewcze

Weronika Kwiatek-Binda - Florystyka

Emilia Wilde - Fryzjerstwo

Janusz Perucki - Gotowanie

Łukasz Kobyłecki –Serwis Restauracyjny

image

EuroSkills Gdańsk 2023 był ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills - największego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w Europie.

FOTO: EuroSkills Gdańsk

Przekazanie flagi WorldSkills Europe

Ceremonia Zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023 zakończyła się przekazaniem flagi WorldSkills Europe następnemu krajowi goszczącemu EuroSkills, Danii. Już za 2 lata odbędzie się EuroSkills Herning 2025. EuroSkills Gdańsk 2023 był ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills - największego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w Europie. Wydarzenie trwało pięć dni od 5 do 9 września 2023 r.

EuroSkills Gdańsk 2023 został zorganizowany w partnerstwie przez Polską Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), WorldSkills Poland, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AmberExpo Gdańsk. Polskich zawodników na Euroskills Gdańsk 2023 wspiera Fundacja Empiria i Wiedza. Projekt "EuroSkills 2023 Gdańsk" realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Oficjalne zdjęcia z EuroSkills Gdańsk 2023 są dostępne do obejrzenia i pobrania ze SmugMug pod niniejszym linkiem.

opr. Jan Józefowicz, źródło: EuroSkills

21. maj 2024 06:44