StoryEditorWiadomości z branży

Elektryczne ciągniki Kubota w Europie

Kubota zaprezentuje elektrycznie napędzany ciągnik LXe-261 na kilku europejskich wystawach rolniczych. Pierwsze modele będą dostępne w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2023 roku.

11.09.2022., 11:22h
AJAJ

Coraz popularniejsze maszyny elektryczne

W obliczu coraz większej liczby krajów zaostrzających przepisy i wprowadzających ograniczenia poruszania się pojazdów z silnikami Diesla, tworzy się rynek pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii. W przypadku maszyn elektrycznych pojawia się jednak problem z zasięgiem i czasem pracy na jednym ładowaniu - szczególnie w ciężkich i długotrwałych zadaniach.

Kubota LXe-261 na europejskich targach rolniczych

W najbliższych miesiącach Kubota ma zamiar zaprezentować na kilku europejskich wystawach rolniczych ciągnik elektryczny LXe-261, który zdaniem producenta, dysponuje akumulatorem o dużej pojemności. Ma on zapewnić 3-4 godzin nieprzerwanej pracy oraz szybkie, bo jednogodzinne, ładowanie w przerwie na obiad.

Elektryczny i wszechstronny

Kubota określa wprowadzenia elektrycznego ciągnika jako strategiczny krok, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w całej Europie. Specyfikacja modelu Kubota LXe-261 obejmuje niezależny WOM, przekładnię HST i kilka wyjść hydraulicznych, więc zdaniem producenta, ciągnik sprawdzi się w wielu zastosowaniach m. in. w pracach transportowych lub w koszeniu.

opr. aj

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 06:48