StoryEditor

EIMA 2022: Jakie marki dołączą do portfolio Agrihandlera?

Podczas tegorocznych targów EIMA w Bolonii, Agrihandler uzgodnił szczegóły współpracy z trzema włoskimi producentami maszyn i narzędzi rolniczych. Przedstawiamy ich sylwetki.
24.11.2022., 12:00h

Agrihandler zdążył już przyzwyczaić nas do niecodziennej oferty zagranicznych maszyn i narzędzi rolniczych. Przypomnijmy tylko, że oprócz ciągników JCB i Steyr firma z Torunia sprzedaje wiele mocno specjalistycznych rozwiązań, np. gamę narzędzi do pielęgnacji użytków zielonych Evers, samojezdne beczkowozy Verveat czy kosiarki Elho. Od tegorocznej jesieni oferta rozszerzyła się o włoskie kosiarki i rozdrabniacze Fischer, całą gamę narzędzi i maszyn Alpego a także ciekawe opryskiwacze Caffini. W zasadzie współpraca z wymienionymi producentami już się rozpoczęła, czego najlepszym dowodem była liczna reprezentacja włoskich produktów na stoisku Agrihandlera podczas tegorocznego Agro Show.

Alpego: Specjaliści od uprawy

Firma Alpego to rodzinne przedsiębiorstwo, od założenia w 1946 r będące w rękach rodziny Pegoraro. Główna siedziba firmy mieści się w północno-wschodnich Włoszech, nieopodal Wenecji. Jak już wspomnieliśmy, Alpego specjalizuje się w produkcji sprzętu uprawowego. W ofercie znajdziemy maszyny i narzędzia dedykowane ciężkim i zwięzłym glebom, tj. glebogryzarki i brony wirnikowe (w tym o szerokości ponad 3 m) a także pługi dłutowe. Gamę narzędzi uprawowych uzupełniają brony talerzowe i kultywatory. Ponadto w rodzinie żółto-niebieskich maszyn są jeszcze siewniki pneumatyczne, zbiorniki czołowe do nasion i nawozu i mulczery.

image
FOTO:

Caffini: Opryskiwacze od a do z

Firma Caffini Spa narodziła się w 1924 roku w Palù, w prowincji Werona. Od samego początku działalność była skupiona na produkcji opryskiwaczy. W chwili obecnej w ofercie znajdują się praktycznie wszystkie typy opryskiwaczy, w tym wiele bardzo specjalistycznych rozwiązań. Gama rozwiązań rozpoczyna się na opryskiwaczach taczkowych, stosowanych w szklarniach i tunelach przez wiele typów opryskiwaczy sadowniczych, zawieszane i zaczepiane opryskiwacze polowe po maszyny samojezdne. Praktycznie w każdej rodzinie maszyn znajdziemy ciekawe i nowoczesne rozwiązania, jak choćby system oprysku punktowego.

image

Firma Caffini specjalizuje się w produkcji opryskiwaczy.

FOTO: Adam Płachta

Fischer: Kosiarki do wielu zastosowań

Firma Fischer od ponad 50 lat produkuje kosiarko-rozdrabniacze, które znajdują swoich nabywców nie tylko wśród sadowników. W ofercie znajdziemy kosiarki z poziomym wałem i pionowym nożem w różnych wariantach wykonania i szerokości roboczej. Na marginesie dodamy, że maszyny marki Fischer są już znane wielu polskim sadownikom, za sprawą sprowadzanych zza granicy maszyn używanych.

image
FOTO:

Czy to koniec?

W czasie wizyty na targach EIMA w Bolonii Aleksander Muss, dyrektor handlowy Agrihandlera uzgodnił szczegóły współpracy z firmami Cafiini, Fischer i Alpego. Jak sam podkreślał podczas wizyty na targach, nadal rozgląda się za nowymi partnerami handlowymi. Niewykluczone, że w przyszłości do gamy produktów oferowanych przez firmę Agrihandler dołączą kolejne włoskie maszyny.

 

Adam Płachta

23. czerwiec 2024 05:55