StoryEditor

"Dwie opony" w jednej – czy to możliwe?

Yokohama Off-Highway Tires (YOHT) pokazała nową oponę Alliance Agriflex+ 373 – do pracy na polu i w transporcie drogowym.
10.12.2023., 14:30h

Jak wyjaśnia producent, nowy model zaprojektowano, aby zrewolucjonizować prace rolnicze. Alliance twierdzi, że opona łączy ona w sobie zaawansowaną technologię Stratified Layer i VF oraz fachowe wykonanie, aby zapewnić najwyższe osiągi na polu i drodze.

Chodzi o zaoferowanie produktu hybrydowego, który najlepiej sprawdzi się w pracach terenowych i transporcie drogowym. Nowa opona Alliance Agriflex 373+ łączy najlepsze cechy konstrukcji blokowej i klockowej, dzięki czemu opona może działać jak prawdziwie wszechstronna opona we wszystkich zastosowaniach.

VF w segmencie ciągników

– Po raz pierwszy jakikolwiek producent wprowadza hybrydową oponę VF z głębokością bieżnika R1-W, do zastosowań drogowych i terenowych, z technologią Stratified Layer Technology (SLT), którą YOHT wykorzystuje w swojej słynnej oponie Agri Star II. Wierzymy, że dzięki temu rozwiązaniu uzupełniliśmy naszą ofertę VF w segmencie ciągników. W przypadku maszyn pracujących zarówno na polu, jak i na drogach zdecydowanie należy zastosować Agriflex+ 373, aby uzyskać wszechstronną wydajność i lepszy zwrot z inwestycji – mówi Ole Baek, wiceprezes ds. Północy i Zachodu w YOHT.

Jedna opona pięć innowacji

Wprowadzenie technologii SLT (Stratified Layer Technology) odpowiada na potrzebę długotrwałej przyczepności, podczas gdy profil żebra/bloku środkowego zapewnia płynną jazdę. Dodatkowo technologia VF (Very High Flexion) umożliwia pracę przy znacznie niższym ciśnieniu w oponach. Producent podkreśla, że ten produkt zawiera w sobie wszystkie te innowacje, co czyni go jedynym w swoim rodzaju na rynku. Na polu ta opona zapewnia wyjątkową trwałość i dobrą przyczepność aż do końca okresu eksploatacji opony.

image

Wprowadzenie technologii SLT (Stratified Layer Technology) odpowiada na potrzebę długotrwałej przyczepności, podczas gdy profil żebra/bloku środkowego zapewnia płynną jazdę.

FOTO: Yokohama Off-Highway Tires

Podczas jazdy po drodze unikalny wzór bieżnika oferuje dobre właściwości jezdne, zapewniając wysoki komfort jazdy na różnych nawierzchniach. Poza tym nowoczesna opona do traktora musi posiadać zdolność do przenoszenia dużych obciążeń. Dzięki większemu kątowi klocków i paskom firma YOHT zapewniła, że stabilność maszyny nie zostanie naruszona.

Specjalna konstrukcja bieżnika

Alliance Agriflex+ 373 może poszczycić się solidną stalową konstrukcją pasa, która zapewnia trwałość nawet w wymagających warunkach rolniczych. Specjalna konstrukcja bieżnika zapewnia dobrą przyczepność i stabilność w różnych warunkach niezależnie od tego, czy przemierza błotniste pola, czy nierówne nawierzchnie.

YOHT zapewnia, że będąc jedyną oponą VF dostępną na rynku w wersji hybrydowej, opona ta zapewnia najlepszą ochronę gleby, a tym samym zwiększa plony. – Ta opona zapewnia o 40% większą nośność przy standardowym ciśnieniu w oponach lub o 40% niższe ciśnienie przy standardowym obciążeniu opony, co prowadzi do lepszej wydajności – mówi Ole Baek, wiceprezes ds. Północy i Zachodu w YOHT.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Yokohama Off-Highway Tires

21. maj 2024 05:41