StoryEditor

Dwa nowe rozmiary opon Mitas Agriterra 02

Program opon radialnych Mitas Agriterra do nowoczesnych przyczep rolniczych obejmuje teraz dwa nowe rozmiary 620/40R22,5 i 620/75R26 z rzeźbą bieżnika Agriterra 02.

22.01.2023., 12:00h

Są przeznaczone przede wszystkim do specjalnych maszyn rolniczych, a nie wyłącznie do przyczep. Impulsem do powstania obu tych nowych opon jest zapotrzebowanie rynku.

Dla mniejszych maszyn rolniczych

Rozmiar 620/40R22.5 jest przeznaczony do mniejszych, zaczepianych maszyn rolniczych, takich jak prasy, sprzęt do zbioru zielonek, rozrzutniki itp. Ten nowy rozmiar opony jest przeznaczony głównie na rynek europejski. Drugi nowy rozmiar, 620/75R26, cieszy się zainteresowaniem na rynku północnoamerykańskiego i jest przeznaczony do samobieżnych maszyn do dwufazowego zbioru różnych roślin i trawy.

Kluczowe zalety opon Agriterra to wysoka nośność i prędkość maksymalna do 65 km/h, z jednej strony zmniejszająca liczbę przejazdów potrzebnych do transportu ładunku, a z drugiej umożliwiająca szybkie przemieszczanie się po drogach przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa nawet o 8% dzięki niskim oporom toczenia. Opony nadają się zarówno do pracy na drodze, jak i w terenie. Dzięki otwartej strefie barkowej bieżnika, opony mają bardzo dobrą zdolność do samooczyszczania, co skutkuje 17% zmniejszeniem zabłocenia drogi.

Ochrona gleby

Gama opon Agriterra 02, pierwotnie wprowadzona na rynek w 2015 roku, obejmuje obecnie 14 rozmiarów dla obręczy o wymiarach od 22,5 do 30,5 cala i stale się rozwija. Jak dodaje Pavel Kott, Product Manager ds. opon rolniczych Mitas w Trelleborg Wheel Systems: "Starania o maksymalną ochronę gleby i dążenie rolników do uzyskania wyższych nośności w celu poprawy wydajności to jedne z najsilniejszych trendów w ostatnich latach. Nasza gama opon Agriterra 02 łączy w sobie te dwie cechy, dzięki czemu jest bardzo popularna wśród klientów na całym świecie".

Opr. Jan Józefowicz, fot. Mitas

23. czerwiec 2024 02:17