StoryEditorAktualności

Duńskie Dalbo we włoskich rękach

Właścicielem Dalbo – duńskiego producenta maszyn rolniczych, została firma Persefone Srl, która należy do włoskiego grupy kapitałowej Alcedo sgr.

28.12.2022., 12:15h

Dalbo w jednej grupie z Breviglieri i AgriMaster

Duńska firma Dalbo A/S, która według własnych danych, jest jednym z wiodących producentów sprzętu uprawowego w Europie, została sprzedana firmie Persefone Srl. Spółka ta należy do włoskiego funduszu kapitałowego Alcedo, które jest również właścicielem Demetra z markami Breviglieri i AgriMaster.

Dalbo pozostaje marką niezależną

Obie strony zgodnie informują, że przejęcie firmy Dalbo, nie wiąże się ze zmianami organizacyjnymi. Dalbo nadal będzie samodzielną firmą z produkcją w Danii. Nie zmieni się również obecne kierownictwo, a siedziba główna nadal będzie znajdować się w kraju wikingów.

Klienci Dalbo mogą spać spokojnie

Zmiana właściciela nie wpłynie również na istniejące umowy o współpracy i relacje z klientami Dalbo.

- Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej trajektorii wzrostu przy wsparciu naszego nowego właściciela, który dysponuje znacznymi zasobami. Nowy właściciel daje nam możliwość kontynuowania prac i zwiększania inwestycji w rozwój, produkcję i cyfryzację, dzięki czemu możemy nadal oferować naszym klientom najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach – informuje Dalbo.

opr. aj

Fot. Jakubek

21. maj 2024 06:53