StoryEditor

Dr Bernard Krone nie żyje

Dr Krone rozpoczął naukę jako inżynier mechanik w Kolonii w 1959 roku. Z czasem w branży zdobył uznanie jako wizjoner przemysłu maszyn rolniczych.

17.10.2022., 19:00h

Po ukończeniu studiów ojciec wysłał go do Irlandii, aby przygotował się przejęcia firmy. Po zbyt wczesnej śmierci ojca w 1970 r. jako jedyny spadkobierca Bernard objął kierownictwo rodzinnego przedsiębiorstwa maszyn rolniczych.

Nowoczesne rozwiązania

Kontynuował rozwój i dywersyfikację przedsiębiorstwa. Oprócz wejścia na rynek pojazdów użytkowych dr Krone był pomysłodawcą wprowadzenia na rynek samobieżnej kosiarki Big M w 1996 r. i sieczkarni Big X w 2000 r.

Poza firmą całą swoją energię poświęcił pracy w stowarzyszeniach: w Izbie Przemysłowo-Handlowej, w Stowarzyszeniu Maszyn Rolniczych i Ciągników (LAV), jako Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Rolniczych (CEMA), w Niemieckim Związku Inżynierów (VDMA), jako wieloletni Wiceprezydent Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) oraz jako Przewodniczący grupy producentów "Przyczepy, Nadwozia i Autobusy".

Pozostań kowalem z Emsland

W 2010 r. przeszedł na emeryturę i przekazał stery swojemu synowi Bernardowi. Jego najważniejsza rada dla następcy: "Zawsze pozostań kowalem z Emsland jak twój pradziadek, dziadek i ojciec".

W życiu prywatnym ojciec trójki dzieci i wielokrotny dziadek był zapalonym myśliwym i rolnikiem. Jego odejście opłakuje nie tylko rodzina i krewni oraz ponad 7000 pracowników, ale także międzynarodowy przemysł maszyn rolniczych.

opr. jj

13. czerwiec 2024 23:05