StoryEditor

Do czego służy adapter Cleanload Nexus?

Dzięki temu rozwiązaniu można podawać środki ochrony roślin z oryginalnych pojemników do zbiornika opryskiwacza bez kontaktu z otoczeniem.
15.05.2023., 17:05h

Oprócz bezemisyjnego podawania cieczy można dokładnie określić ilość przenoszonej substancji, a także umyć pojemnik. Warto dodać, że adapter Cleanload Nexus zdobył złoty medal na targach EIMA 2022 w Bolonii. Jest on wyjątkowym urządzeniem, które zapewnia praktycznie bezemisyjne podawanie środka ochrony roślin do opryskiwaczy rolniczych.

W trosce o bezpieczeństwo pracy

Technologia zamkniętego transferu realizowana przez adapter Cleanload Nexus współpracująca z przyjętym jako standard systemem Easyconnect zapewnia zredukowanie do minimum niebezpieczeństwo wydostania się środka na zewnątrz przez rozlanie, rozpryski czy też odparowanie, a tym samym znaczne ograniczenie narażenia użytkowników środków agrochemicznych na szkodliwe ich oddziaływanie.

Poza tym są wyraźne korzyści dla środowiska, bo wyklucza się niebezpieczeństwo rozlewania, rozpryskiwania i odparowania środka podczas przelewania. Zintegrowany system ułatwia płukanie i czyszczenie opakowań, gwarantując całkowite wykorzystanie środka przy istotnym skróceniu czasu opróżniania pojemnika i napełniania opryskiwacza.

Wiele prób i testów

Adapter Cleanload Nexus przeszedł od 2015 r. wiele prób oraz testów i został wykonany z podzespołów najwyższej klasy, które gwarantują wysoką żywotność i długotrwałą pracę, uzyskując Certyfikat JKI. Opracowany przez Pentair unikatowy Adapter Cleanload Nexus współpracuje z przyjętym przez wiodących producentów środków agrochemicznych systemem zamknięcia pojemników zwanym Easyconnect.

image

W pierwszej kolejności produkty w tym systemie będą dostarczane do Danii, Holandii, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Z czasem program zostanie rozszerzony na inne kraje, w tym trafi również do Polski.

FOTO: Richard Green

Porozumienie firm

Pod koniec 2019 r. wiodące firmy agrochemiczne między innymi: Syngenta, BASF, Bayer, Corteva, Nufarm, Adama Belchim Crop Protection, Certis Europe, FMC Corporation i Rovensa Group ogłosiły, że będą dostarczać swoje produkty w pojemnikach przystosowanych do "Easyconnect", więc i opryskiwacze będą musiały być dostosowane do tego systemu. W pierwszej kolejności produkty w tym systemie będą dostarczane do Danii, Holandii, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Z czasem program zostanie rozszerzony na inne kraje, w tym trafi również do Polski.

 

opr. Jan Józefowicz, źródło: Araj-Spray

19. maj 2024 14:14