StoryEditor

Dlaczego Väderstad kupuje producenta pielników?

Szwedzki producent nabył pełną gamę narzędzi międzyrzędowych firmy Thyregod. Skąd taka decyzja?
07.02.2023., 07:00h

Zdaniem przedstawicieli firmy Väderstad pielniki będą świetnym uzupełnieniem ich oferty. Początkowo modele serii TRV (od 3 do 9 m) i TRV Swingking (12 m i 18 m) będą sprzedawane pod marką Thyregod i nadal produkowane w Danii.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy nastąpi okres przejściowy, a 1 czerwca Väderstad przejmie odpowiedzialność za produkcję pielników. Od czerwca przyszłego roku będą one nosić markę Väderstad.

"Nasi nowi i obecni klienci będą coraz częściej korzystać z kultywatorów do upraw międzyrzędowych i pielników, więc jest niezwykle ważne, abyśmy włączyli je do naszej oferty" - mówi kierownik ds. sprzedaży i marketingu Väderstad UK, Andy Gamble. "Już wcześniej ustaliliśmy, że w przyszłości wielu użytkowników naszych maszyn z rodziny Tempo przejdzie na bardziej mechaniczne rozwiązania w zakresie zwalczania chwastów.

"Ponieważ zazwyczaj wyzwaniem jest dopasowanie pielnika międzyrzędowego do siewnika, Väderstad może teraz zaoferować rolnikom kompletne rozwiązanie" - kontynuuje. "Wprowadzenie pielnika międzyrzędowego do naszej oferty produktowej optymalizuje również naszą przyszłą koncepcję Proceed w zbożach".

Korzenie firmy Thyregod sięgają 1918 roku. Od ponad 25 lat produkuje kultywatory międzyrzędowe i pielniki. Więcej szczegółów i planów na przyszłość mamy poznać na targach Agritechnica.

 

opr. ap

fot. firmowe

22. czerwiec 2024 16:56