StoryEditor

Dlaczego Väderstad buduje nową linię produkcyjną?

Väderstad od wielu lat produkuje sprzęt do uprawy gleby i siewu. Teraz zamierza podjąć duże wyzwanie, aby zaspokoić potrzeby nabywców.
13.06.2023., 14:42h

Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na oryginalne części, ma powstać trzecia linia produkcyjna talerzy uprawowych w szwedzkim zakładzie Väderstad Components w Överum. To część globalnej grupy Väderstad, produkującej części eksploatacyjne, w tym nakładki, talerze i wały, a także akcesoria do wszystkich produktów tej marki. Aby utrzymywać najwyższą jakość oryginalnych części Väderstad, zakład w Överum korzysta ze specjalistycznego laboratorium technologii materiałowej, kierowanego przez metalurga i materiałoznawcę Andersa Peterssona. Między innymi dzięki jego staraniom oryginalne części zyskały renomę wśród rolników na całym świecie, między innymi dzięki ich wydajności i trwałości. Doprowadziło to do zwiększonego popytu na oryginalne części, a wzrost ten będzie kontynuowany w dającej się przewidzieć przyszłości.

image

Aby utrzymywać najwyższą jakość oryginalnych części Väderstad, zakład w Överum korzysta ze specjalistycznego laboratorium technologii materiałowej, kierowanego przez metalurga i materiałoznawcę Andersa Peterssona.

FOTO: Väderstad

Ponad osiem procent rocznie

– Nasze szacunki na najbliższe pięć lat wskazują na średni wzrost zapotrzebowania w zakresie oryginalnych części zamiennych o mniej więcej 8 procent rocznie. Aby temu sprostać i nadal dostarczać wysokiej jakości części eksploatacyjne rolnikom na całym świecie, rozbudowujemy naszą fabrykę w Överum o trzecią linię do produkcji talerzy uprawowych – mówi Dan Somlin, dyrektor generalny Väderstad Components.

Nowa linia do produkcji talerzy będzie dysponować dodatkowymi mocami produkcyjnymi dla nowych podzespołów, co będzie miało również wpływ na Väderstad Components.

image

Aby utrzymywać najwyższą jakość oryginalnych części Väderstad, zakład w Överum korzysta ze specjalistycznego laboratorium technologii materiałowej, kierowanego przez metalurga i materiałoznawcę Andersa Peterssona.

FOTO: Väderstad

Kultywatory Thyregod

– W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy szeregu znaczących inwestycji w produkty, od których oczekujemy wiele w nadchodzących latach. W ubiegłym roku nabyliśmy kultywatory międzyrzędowe od duńskiej firmy Thyregod. Od lata 2024 roku nasze nowe kultywatory międzyrzędowe będą w pełni zintegrowane z marką Väderstad, co oznacza, że będziemy produkować części zamienne do tych maszyn – mówi Henrik Gilstring, dyrektor generalny Väderstad Group.

W sumie, dzięki nowej linii do produkcji talerzy, Väderstad Components będzie dysponował ośmioma liniami produkcyjnymi w swoim zakładzie w Överum. Nowa linia do produkcji talerzy w Väderstad Components będzie gotowa do użytku w 2025 roku.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Väderstad

13. czerwiec 2024 23:12