StoryEditor

Dlaczego Massey Ferguson zmienił barwy na różowo-niebieskie?

Massey Ferguson 8735, bo to właśnie ten model zmienił barwy, nie został oklejony na różowo i niebiesko bez przyczyny. Dzięki zmianie koloru, ciągnik nie tylko pasuje kolorystycznie do zaczepionego z tyłu rębaka. Stojąca za tym idea ma głębszy sens…
27.03.2024., 06:00h

Kto stoi za tym projektem różowego Massey Fergusona?

Rębak Mus-Max jak i ciągnik zostały zakupione przez Martina Wilesa – jest on właścicielem firmy CFTS, która to zajmuje się szeroko pojętym leśnictwem w tym wycinką. Martin zlecił pobliskiemu dealerowi, kolorystyczne dopasowanie nowo kupionego Massey Fergusona do kolorów rębaka.

image
Martin Wiles z firmy CFTS odbiera świeżo oklejony ciągnik od Darrena Winstanleya, kierownika sprzedaży w KO Machines.
FOTO: firmowe

Rębak i Massey Ferguson pomaga walczyć z nowotworem

Nietuzinkową kolorystykę rębaka w 2021 roku wymyślił Ben Pricea, który jest dystrybutorem maki Mus-Max. Po tym jak Martin do współpracy z rębakiem kupił ciągnik Massey Ferguson 8735, postanowił kontynuować dzieło Bena, czyli zwiększenie świadomości walki z rakiem i wspomaganie organizacji charytatywnych, które stawiają czoła tej chorobie: Cancer Research UK i Young Lives vs Cancer.

- Nowotwory dotykają wielu osób, a moja firma nie byłaby w tym miejscu, w jakim jest, gdyby nie moja babcia, która zmarła na tą chorobę. Potrzebujemy rębaka na większości naszych zbiórek charytatywnych, a nie chciałem po prostu stawiać przed nim, niepasującego kolorystycznie traktora. Oklejenie ciągnika i zmiana koloru maski będzie lepiej przyciągać uwagę, co pomoże w zbieraniu darowizn. Miło się patrzy na Massey Fergusowa w towarzystwie maszyny leśnej - wyjaśnia Martin.

Równowartość pieniężna zrębków uzyskanych podczas pierwszej pracy w Cambridge dla OCS Group UK zostanie przekazana organizacjom charytatywnym.

Jakich zmian dokonano w kabinie różowego Massey Fergusona?

Chociaż ciągnik miał moc wymaganą do napędzania rębaka, sterowanie w kabinie wymagało zasadniczego przeprojektowania. Darren Winstanley, kierownik sprzedaży w KO Machines, opisuje modyfikacje:

- Zainstalowaliśmy nową podstawę siedzenia 360°, dzięki czemu użytkownik może obrócić się twarzą do tyłu kabiny i obsługiwać rębak. Wielofunkcyjny podłokietnik i ekran obracają się wraz z siedziskiem i składają się wraz z nim. W pozycji tylnej podłokietnik i ekran są składane z powrotem na miejsce, a elementy sterujące rębaka opuszczane są w stronę operatora, co zapewnia wygodę użytkowania. Dowodzi to, że chociaż prace leśne nie są powszechnym wyborem w przypadku maszyn Massey Ferguson, po pewnych modyfikacjach ciągniki te można wyposażyć tak, aby zapewnić użytkownikom długoterminową niezawodność i komfortowe środowisko pracy.

Martin jest zachwycony efektem końcowym i twierdzi, że projekt nie byłby możliwy bez zaangażowania kilku innych firm.

Autor S.Vale, opr. bd

13. czerwiec 2024 19:55