StoryEditor

Dlaczego koncern CNH Industrial w całości przejął firmę Augmenta?

W 2021 roku CNH Industrial wszedł w posiadanie pakietu mniejszościowego Augmenta. Obecnie CNH wykupiło całość za około 110 mln USD.

Przejęcie firmy Augmenta przez koncern CNH powinien przyspieszyć rozwój technologii rolnictwa precyzyjnego w opryskiwaczach i rozsiewaczach nawozów.

Geneza startupu Augmenta

Augmenta Technologies powstało w 2016 roku, aby udowodnić, że za sprawą optymalizacji wynikającej z użycia nowej technologii możliwy jest lepszy rozwój rolnictwa. Założyciele, Dimitri Evangelopoulos i George Varvarelis, wykorzystali swoje wykształcenie z zakresu elektroniki oraz rolnictwa by stworzyć produkt, który usprawni pracę na roli.

image
FOTO: firmowy

Z czego słynie Augmenta?

Augmenta skupia się na rozwiązaniach z zakresu rolnictwa precyzyjnego opartych na nowoczesnych technologiach skanowania i sztucznej inteligencji. Rozwiązanie działające w czasie rzeczywistym, które wykorzystuje zamontowane na dachu multispektralne kamery w 4K skanujące pole, to flagowy produkt firmy. Sztuczna inteligencja określa, jakie nawozy lub środki ochrony roślin należy zastosować w uprawie. Produkty firmy są obecnie dostępne 16 krajach w całej Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Australii.

image
FOTO: firmowy

Czy zmiany wpłyną na strukturę organizacyjną Augmenta?

Transakcja ma zostać sfinalizowana w najbliższym czasie. Augmenta będzie działać w ramach należącej do CNH Industrial marki Raven (przejętej w czerwcu 2021 roku), jako odłam firmy zajmujący się rolnictwem precyzyjnym. Utrzyma swoich dotychczasowych pracowników i biura Ameryce Północnej oraz obiekt badawczo-rozwojowy w Atenach w Grecji.

"To ważny rozwój dla naszego biznesu rolniczego, który jeszcze bardziej wesprze naszych dealerów, wyróżniając nasz sprzęt wartością dodanym płynących z technologii" - powiedział Derek Neilson, prezes ds. rolnictwa w CNH Industrial.

S. Vale, opr. BD

fot. firmowe

18. czerwiec 2024 23:27